Архив для січня, 2022

В закладах культури громади відзначили День Соборності України.

         22 січня в Україні відзначається величне державне свято – День Соборності.
        Щороку в цей день наш народ із вдячністю згадує тих героїв, які боролися за об’єднання всіх національно-демократичних сил, хто словом і ділом намагався відродити Незалежну Соборну Українську державу. Дізнатись більше »

Гончарні мелодії Тетяни Шпак. Творча зустріч у читальному залі ізмайстринею.

       В читальній залі Гайсинської центральної бібліотеки відбулась творча зустріч з Заслуженим майстром народної творчості, членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України, директором музею гончарного мистецтва (музею-садиби братів Герасименків), відомою майстринею гончарства Шпак Тетяною Іванівною з нагоди її славною ювілею. Дізнатись більше »

Спортивні здобутки вихованців Гайсинської спортивної школи.

       21-22 січня у м. Вінниця відбувся чемпіонат області з бадмінтону серед юнаків та дівчат 2008 р. н. та молодші.
      Приймали участь учасники з Вінниці, Гайсина, Козятина, Погребище, Оратова, Ладижина. Загальна кількість – 54 спортсмена. Дізнатись більше »

Гончарні мелодії Тетяни Шпак.

           21 січня виповнюється 75 років від дня народження Заслуженого майстра народної творчості України, завідувачки музею гончарного мистецтва (музею-садиби братів Герасименків с.Новоселівки) Шпак Тетянаи Іванівни.
      Тетяна Іванівна Шпак – самобутній митець, оригінальна, яскрава постать на теренах вінницької культури, народної творчості, її ім’я знане і шановане в мистецьких колах, її роботи легко впізнають і на виставках декоративно-ужиткового мистецтва. Дізнатись більше »

Святкування Дня Соборності в Гайсинській громаді.

         День 22 січня 1919 року ввійшов до української історії як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді на Софійській площі на багатолюдному зібранні було урочисто проголошено про злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.
      Цій даті судилося навічно закарбуватися в історії України величним національним святом, яке є символом єднання українських земель. І хоча тоді державі не вдалося зберегти незалежність і єдність, Акт Злуки став реальним втіленням вікової мрії українців про свою суверенну державу. Дізнатись більше »

Зустріч-обговорення “Роль закладів культури в охороні НКС- показники, програми, інструменти, головні зацікавлені сторони”.

           Сьогодні знову працівники відділу культури, молоді та спорту Гайсинської міської ради, а саме бібліотекарі центральної бібліотеки, мали чудову можливість долучитися до чергової зустрічі-обговорення “Роль закладів культури в охороні НКС- показники, програми, інструменти, головні зацікавлені сторони”.
      Дані обговорення проводяться в межах підготовки Періодичного звіту України з питань виконання Конвенції ЮНЕСКО з охорони нематеріальної культурної спадщини. Аналізували ті індикатори, які стосуються безпосередньо ролі і місця музеїв та бібліотек та їх участі в охороні НКС. Дізнатись більше »

День Соборності в бібліотеках Гайсинської централізованої бібліотечної системи.

      22 січня наша країна відзначає величне національне свято – День Соборності України.
    У цей день в 1919 році, на Софійській площі в Києві, директорія Української народної республіки урочисто проголосила Акт возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в єдину соборну Українську державу. Дізнатись більше »