Архив для жовтня 12, 2022

Презентація українського інституту національної пам`яті “Голоси боротьби”.

Презентація-УПА_07.10.2022-2_page-0001

    14 жовтня відзначатимемо День захисників та захисниць України, згадуючи всіх, хто в різні часи і нині боронить наш суверенітет і територіальну цілісність.

    Також в цьому році відзначаємо 80 років Української повстанської армії – формації, яка відіграла важливу роль в утвердженні української національної ідеї, боротьбі за незалежність України, збереженні та примноженні військових і державотворчих традицій. Дізнатись більше »

Відзначення 350-річчя від дня народження Пилипа Орлика в бібліотеках громади.

Книжкова виставка «Пилип Орлик – особистість і доба

      У жовтні 2022 року виповнюється 350 років від дня народження Пилипа Орлика – українського державного, політичного і військового діяча, гетьмана України.

     Народився в с. Косута в шляхетській родині чесько-литовсько-польського походження. Навчався в єзуїтській Віленській академії, 1694 закінчив Київський колегіум. З 1700 по 1706 перебував на посаді старшого військового канцеляриста, а згодом — управляючого справами Генеральної військової канцелярії. З 1707 став генеральним писарем в уряді Івана Мазепи. Дізнатись більше »

Буклет “Крізь пекло афганської війни”.

Музей ветеранів війни в Афганістані

      Працівниками музею ветеранів війни в Афганістані було підготовлено буклет «Крізь пекло афганської війни», де зібрані матеріали про життєвий шлях та фото Гайсинчан, які загинули на території Афганістану. Дізнатись більше »

Козацькі пісні в записах Гната Танцюри.

Козацькі пісні у записах Гната Танцюри
      На протязі всього збирацького періоду Гнат Трохимович Танцюра записував пісні різноманітної тематики. У його доробку надзвичайно багата поза обрядова поезія– як епічна, так і лірична.
   Як відомо подоляни відіграли помітну роль у боротьбі українського народу за своє соціальне і національне визволення. Збирач записав багато історичних пісень, чимало козацьких, в яких відбились ці волелюбні прагнення.