Весни обірване суцвіття: 26 квітня – 36-ті роковини Чорнобильської катастрофи.

Покладання квітів.

        Тридцять шість років тому на Чорнобильській атомній електростанції сталася найбільша техногенна катастрофа минулого століття, яка стала серйозним випробуванням та уроком для всього людства. Наслідки вибуху досі відчувають на собі і природа, і люди.

        Серед ліквідаторів наслідків катастрофи було чимало мешканців нашої громади, які ризикуючи власним життям захищали світ від радіаційного лиха. Багатьох учасників ліквідації сьогодні вже не має серед нас, але ми низько схиляємо голови перед їх подвигом та відвагою, а також вшановуємо живих героїв.

    Сьогодні, 26 квітня 2022 року, в день 36-ї річниці Чорнобильської трагедії відбулося покладання квітів до пам’ятного знаку ліквідаторам і постраждалим від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

      Навіть в умовах військового стану не могли не прийти до пам`ятного знаку, щоб згадати тих, хто ціною свого життя та здоров’я рятував світ від наслідків Чорнобильської катастрофи.

       У заході взяли участь міський голова Анатолій Гук, заступник міського голови Ігор Пашистий, начальник відділу культури, молоді та спорту Гайсинської міської ради Микола Ричков, голова громадської організації ветеранів та інвалідів “Союз Чорнобиль”, завідувач народного музею “Пам’ять Чорнобиля” Микола Поворознюк разом із учасниками ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та їхніми рідними, працівники культури.

      Присутні поклали квіти до пам’ятного знаку та вшанували хвилиною мовчання пам’ять померлих ліквідаторів, які віддали своє життя рятуючи народ України.

1.

      

        Шана ліквідаторам та усім тим хто, ризикуючи своїм здоров’ям і життям, брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, відроджував і продовжує відроджувати до нового життя обпалену радіацією землю.
Чорнобильська ядерна катастрофа ніколи не зітреться з пам’яті людства.

     1.

        В ім’я життя на землі спільними зусиллями треба долати її тяжкі наслідки, дбати про те, щоб подібного не сталося в майбутньому.

            До 36-х роковин аварії на Чорнобильської АЕС запрошуємо завітати до народного музею “Пам`ять Чорнобиля”.

        Публікуємо архівне відео про музей, яке було відзнято в 2020 році народною кіностудією тепер вже міського Будинку культури.

        Розповідає про музей директор музею та голова громадської організації «Союз Чорнобиль» Микола Поворознюк.
Микола Іванович також був ліквідатором аварії. 1987 року він за три з половиною місяці здійснив 44 виїзди в промзону ЧАЕС. Відтак, що таке «мирний атом», знає не з газетних вирізок.
1.
       Відвідування музею допоможе усвідомити масштаби Чорнобильської аварії через долі тисяч людей – її учасників, свідків і жертв.

 

 

 

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий