У сільських закладах культури громади проведено заходи до 36-х роковин Чорнобильської катастрофи.

Дзвони Чорнобиля

     26 квітня 1986 року сталась страшна катастрофа в історії людства –  вибух реактора на Чорнобильській атомній електростанції. Долі багатьох людей різних професій – цивільних і військових, які стали свідками, учасниками, героями та жертвами Чорнобильської катастрофи, змінилися назавжди.

   І через 36 років це день змушує задуматися про можливі наслідки діяльності людини. Пам’ять про трагедію незагоєною раною залишиться в душі нашого народу. Подвиг, який здійснили ліквідатори Чорнобильської АЕС, ніколи не буде забутий.

    Зовсім нещодавно, через 36 років після аварії, людство знову опинилося перед загрозою ураження радіацією. Російські війська захопили ЧАЕС у перші дні повномасштабного вторгнення. Проте завдяки стійкості та відданості працівників станції та нацгвардійців найстрашнішого вдалося уникнути. Це справжні герої, і ми маємо бути вдячні їм за це! Ці люди близько місяця без ротації працювали заради нашої безпеки і безпеки усього людства, аби непоправне не сталося знову»

     Цій темі були  присвячені заходи, які пройшли в сільських закладах культури.

    В бібліотеках нашої громади зібрані матеріали про «чорнобильців» – земляків: світлини, спогади, копії документів. А також у фондах є багато книг, присвячених Чорнобильській трагедії.

 

Це книги про події техногенної катастрофи, спогади

безпосередніх свідків і учасників ліквідації Чорнобильської аварії,

погляди лікарів, журналістів, науковців на саму аварію та її наслідки.

   

   

     

1.

    До річниці від дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції в читальному залі центральної бібліотеки розгорнуто книжкову виставку «Полинове причастя України» та у відділі юнацтва виставку – пам’ять «Чорнобиль… Трагедія… Пам’ять».

    В усіх бібліотеках організовані книжкові виставки «Відлуння чорного квітня» (Карбівська сільська бібліотека-філія), «Чорнобиль. Ми пам’ятаємо» (Бубнівська бібліотека-філія), «Чорнобиль – біль наш давній» (Зятковецька сільська бібліотека-філія), «Страшний сон Чорнобиля» (Степаська бібліотека-філія).

     Перегляди літератури «Чорнобиль в серці України, а тінь його по всій землі» (Бондурівська бібліотека-філія), «Чорнобиль – біль пам`яті” (Мелешківська бібліотека-філія), «Чорнобиль – це біль усього людства» (Гунчанська сільська бібліотека), «Чорнобиль – подвиг та пам’ять» (Крутогорбська бібліотека-філія).

   На виставках була представлені документальні і художні твори, що висвітлюють важливі питання стосунків людини з мирним атомом і жахливі наслідки аварії, фотографії тих, хто ціною власного життя врятував світ.

     Були проведені екологічна година «Трагічні сторінки Чорнобиля» в Кисляцькій бібліотеці та інформаційна година «Чорнобиль – скорбота  пам’яті  людської» в Степаській бібліотеці.   

В Новоселівському сільському клубі вшанували пам’ять ліквідаторів

аварії на Чорнобильській АЕС та провели онлайн годину реквієм

“Чорнобиль в серці України, а тінь його по всі землі”.

    Було оформлено перегляд літератури “Чорнобиль – незагоєна рана

України” та продекламовано вірші,

присвячені пам’яті ліквідаторів аварії.

     1.

   Також і в інших Будинках культури та клубах були оформлені перегляди матеріалів «Чорнобиль ти в моїй крові» (Рахнівський СБК), «Полин сльозою омивається душа» (Харпацький СБК),

    Звичайно, може багатьом здається, що Чорнобиль був 36 років тому, що цю тему можна і забути. Проте, для тих людей, які були учасниками або жертвами трагедії, ця тема не буде закрита ніколи.

     І ми хочемо пам’ятати про ці події, щоб вчитися на помилках минулого, щоб цінувати життя у всіх його проявах, щоб цінувати тих, хто поруч, щоб цінувати і берегти наш спільний дім Землю!

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий