“Він народився і жив для добра і любові”: до 110-річчя Михайла Стельмаха.

Віртуальна виставка до 110-річчя від дня народження Михайла Стельмаха
   Михайло Стельмах — один з видатних художників слова — поет і прозаїк, драматург і фольклорист, публіцист і кіносценарист. Жанровий і тематичний діапазон творчості митця дуже широкий, а художня палітра — різнобарвна і приваблива.
  Народився майбутній майстер слова 24 травня 1912 р. у с. Дяківці Літинського району на Вінниччині, в родині селянина.
    Чарівна природа Прибужжя, народні пісні, казки, легенди, думи вплинули на формування письменницького таланту у Михайла Опанасовича.
     Михайло Стельмах – один із найяскравіших знавців багатств української мови і її необмежених можливостей. 
1.
   
   1.
1.
1.
      Своїми поезіями, оповіданнями, повістями й романами він підніс рідне слово до найвищих вершин в українському письменстві ХХ ст. Стельмах – взірець мовної майстерності і краси, лексичного багатства, розкішної метафоричності та безмежжя відтінків, барв і кольорів. Його стиль – це класичне українське барокко в мові й літературі
1.
   
1.
    Михайло Стельмах володіє даром письма, яке вчаровує, заворожує – мов гомін природи, мов пісенна мелодія. Такою силою володіє музика, голос співака, слово письменника-поета. Таке слово в книгах Стельмаха.
1.
1.
   1.
1.
      Життя Михайла Стельмаха пройшло у творчій і натхненній праці. Великий українець і гуманіст, громадянин і митець-філософ, він усього себе присвятив своєму народові, відкривши світові його духовне багатство, мужність і працелюбство, лагідність душі та її поетичність.
1.
    
      Бібліограф-краєзнавець Гайсинської центральної бібліотеки підготувала віртуальну виставку «Він народився і жив для добра і любові» про життєвий і творчий шлях видатного письменника, яка підготовлена з нагоди 110 – річчя від дня народження.
1

 

 

 

 

 

1.

   Також у відділі абонементу центральної бібліотеки було оформлено книжкову виставку «Світ правди і краси Михайла Стельмаха». 

 

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий