День краєзнавства відзначили у закладах культури громади.

28 травня - Всеукраїнський день краєзнавства

    Краєзнавство - одне з головних напрямків патріотизму і йому належить виховання любові і дбайливого ставлення до рідної землі, – своєї «малої батьківщини», її історії, поваги до народних традицій і звичаїв, фольклору, любові до рідної природи. Нема в людини місця дорожчого, ніж те, де вона народилась, землі, на якій зросла…

    Щоб по-справжньому любити рідний край, його слід добре знати, необхідно вивчати його історію, мову, культуру.
    Саме краєзнавча робота посідає важливе місце в діяльності бібліотек, щоб за допомогою краєзнавчих матеріалів сприяти вихованню у дітей та молоді патріотизму, національної свідомості, високої моральності.

     Основою краєзнавчої роботи наших бібліотек є формування фондів краєзнавчої літератури, який включає в себе книги, статті з газет та журналів про наш край, область в цілому, фото та інші краєзнавчі документи, в яких висвітлюється економічний стан краю, історичні культурні особливості району, міста, екологічні проблеми, а також твори місцевих письменників, публікації про знатних людей краю і таке інше.

      Велику увагу приділяє бібліотека популяризації літератури про свій край.

      Сьогодні, в час духовного відродження України,  значно   збільшився інтерес читачів до її  історичного минулого, зростає роль краєзнавства, зокрема його культурно-мистецьких, літературних напрямків.

      Одне з чільних місць у роботі бібліотеки належить вихованню любові і дбайливого ставлення до рідної країни, ії історії, поваги до традицій і звичаїв, фольклору, любові до рідної природи.

      Нема в людини місця дорожчого, ніж те, де вона народилась, землі, на якій зросла…

      Щоб по справжньому любити рідний край, його слід добре знати: необхідно вивчати його історію, мову, культуру.

      Щоб популяризувати літературу про Гайсинщину, бібліотекарі проводять зустрічі з відомими людьми краю.

      27 травня у читальній залі Гайсинської центральної бібліотеки спільно з літературною студією «Голубі вітрила» проведено зустріч з місцевими поетами.

      Учасники зустрічі переглянули книжкову виставку «Натхненне слово про рідний край», віртуальну виставку «Історія рідного краю у книгах, легендах, пам’ятках».

https://www.facebook.com/100024877112759/videos/pcb.1161105191395374/380212404075331

     Свої вірші про рідний край, його природу, досягнення, про видатних людей краю прочитали самодіяльні поети Наталя Ковальчук,  Анна Добрянська, Галина Нарожна.

      Працівники сільських бібліотек теж долучилися до відзначення Всеукраїнського дня краєзнавства.

     До уваги користувачів в сільських бібліотеках-філіях були оформлені книжкові виставки «Відкрий для себе рідний край» (Жерденівська бібліотека-філія), «Мій край – моя історія жива» (Ярмолинецька сільська бібліотека), 

   «Мій рідний край – моя історія жива» (Зятківецька сільська бібліотека), “Вінниччина – землі квітучої краса» (Бондурівська сільська-бібліотека),«Краса Поділля – Вінничччина» (Мар`янівська бібліотека-філія), «Немає кращої землі, ніж та, що зветься рідним краєм» (Кисляцька бібліотека-філія).

     Представлена література допоможе читачеві здійснити подорож до минулого, відкрити для себе чимало цікавого та несподіваного.

 

  Матеріали будуть цікавими краєзнавцям, учителям шкіл, студентам, учням, всіх, хто цікавиться історією Вінниччини.

1.     

 1.  

  В Губницькій бібліотеці-філії була проведена тематична година для дітей-учнів 1-4 кл.: «Я виріс тут і край мені цей рідний».

     

 

 

 

 

 

 

 

      В соціальній мережі Фейсбук в групі «Губницька сільська бібліотека» були опубліковані матеріали про краєзнавця рідного краю, автора книг «Сокілець… Губник» Івана Ткаченка. В бібліотеці було оформлено перегляд літератури «Я виріс тут і край мені цей рідний», де презентовано було цю книгу.

 

 

 

     

     Бібліотекар Мелешківської бібліотеки підготувала відео перегляд “Моє село в пахучім світі”.

https://www.facebook.com/100024164242454/videos/1584105218650719

    Новоселівка – один із найчарівніших куточків Гайсинщини. Споконвіків приваблював він до себе видатних людей, захоплював, надихав на творчість.

   

   

1.

 Та й сама новоселівська земля народила і зростила багатьох талановитих гончарів, які прославили й щиро оспівали рідний край.

 

  Завідуюча Новоселівським сільським клубом продовжує вивчати і досліджувати все про рідний край. Було підготовлено та опубліковано в соціальній мережі Фейсбук відеоекскурс “Народні ремесла та традиції рідного краю”.

https://www.facebook.com/100009036825893/videos/349559167274321

      У Всеукраїнський день краєзнавства хочемо привітати всіх, хто закоханий у край, де народився чи живе, вивчає його історію, досліджує і популяризує.

 

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий