У затишній світлиці обласного центру народної творчості відбулася презентація книги “Пісні Явдохи Зуїхи”.

Працівники культури Гайсинщини завітали на презентацію книги "Пісні Явдохи Зуїхи"

      17 червня представники Гайсинського краю, земляки Гната Танцюри та Явдохи Зуїхи – директор міського Будинку культури Світлана Кузнецова, представниця музею фольклору Гната Танцюри Валентина Голомовза та солістка міського Будинку культури Дарія Кучерук завітали до міста Вінниці і  взяли участь в презентації книги «Пісні Явдохи Зуїхи», яка видана видавництвом «Літера ЛТД» в серії «Скарби українського фольклору».

    Презентація відбулась в затишній Світлиці Вінницького обласного центру народної творчості, на яку прибула делегація «Літери» – директор Сергій Макаревич, керівник відділу продажів Наталія Астаф’єва, відповідальний редактор Олена Радзивілл та упорядник і науковий редактор серії Микола Дмитренко, а також справжні поціновувачі фольклору, діячі культури області, майстри народної творчості, учасники творчих колективів Вінниччини.   Відео з презентації ви можете переглянути за посиланням …

 https://www.facebook.com/vocnt33/videos/403061928449324

    Виступаючі говорили про непересічну особистість Явдохи Сивак, співачки й берегині народної пісні, яка мала феноменальну музичну пам’ять, прекрасний голос широкого діапазону, а попри надзвичайно складні життєві обставини зберегла колосальнну життєлюбність, щирість, твердість і силу духу. Її зустріч уже в солідному віці із молодим народним вчителем збирачем подільського фольклору Гнатом Танцюрою був фантастичним подарунком усім прийдешнім поколінням українців. Зустрічі цих двох непересічних особистостей ми завдячуємо виявленням і збереженням багатющого скарбу – 1008 пісень, близько 400 прислів’їв та приказок, 156 казок, безлічі загадок та величезного масиву етнографічно-побутового матеріалу. Саме завдяки Гнатові Танцюрі світ дізнався про Явдоху Зуїху.

   Збірка являє собою унікальний, цілісний комплекс пісень майже усіх жанрів пісенної народної творчості, календарно-обрядові, весільні, родинно-побутові, історичні, соціально-побутові, балади тощо.

    Весь масив, майже 1000 пісень, записаний в одному селі – Зятківцях на Вінниччині від однієї носійки – Явдохи Зуїхи. Це перша книга із серії «Скарби українського фольклору».

   Директор видавництва «Літера ЛТД» Сергій Макаревич та відповідальна редакторка серії Олена Радзивілл розповіли про особливості роботи над виданнями, про непростий шлях книжок до зацікавленого читача, озвучили творчі плани видавництва.

   Чимало добрих слів про Явдоху Зуїху, Гната Танцюру пролунало від кандидата історичних наук, етнографа, фольклориста, колекціонера, майстра народної творчості доцента Вінницького педагогічного університету ім. М. Коцюбинського Віктора Косаківського.

     Щемно й світло, як тонка струна, пролунав присвячений Явдосі Зуїсі вірш Жанни Дмитренко, відмінниці народної освіти, членкині Національної спілки письменників України.

  Щедрим короваєм, добрими словами привітали гостей Світлиці земляки Явдохи Зуїхи та Гната Танцюри – представники з Гайсинщини. Своїм чудовим співом зачарувала присутніх солістка міського Будинку культури Дарія Кучерук, яка виконала давню пісню Явдохи Зуїхи.

  Переможниці минулорічного Всеукраїнського фестивалю імені Гната Танцюри учасниці фольклорного гурту «Кумасі» з Оратівщини.

     В 2021 році на святі фольклору у місті Гайсин директор «Літери» Сергій Макаревич вручив співочим оратівчанкам сертифікат на три примірники «Пісень Явдохи Зуїхи». Під час презентації пан Сергій урочисто вручив «Кумасям» ці солідні томи.

   Не залишилися без подарунків і ми – земляки Явдохи Зуїхи. Музей та міський Будинок культури одержав книгу «Пісні Явдохи Зуїхи» з автографом видавців.

    Перший том видання тепер прикрашає і бібліотеку Вінницького обласного центру народної творчості. Заключним акордом свята стала пісня «Роде наш красний» у виконанні Даші Кучерук.

   Презентація першого тому серії «Скарби українського фольклору» добігла кінця, проте у співпраці видавництва «Літера ЛТД» з Вінницьким центром народної творчості перегорнуто лише першу сторінку.

    До нових зустрічей! До новий проєктів!

   Як сказала у виступі одна з учасниць, так ми тримаємо наш, другий, надзвичайно важливий фронт боротьби за незалежність України.

 

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий