В бібліотечних закладах громади відзначили свято Івана Купала.

292259671_3070383016606229_3933659096025133454_n

     7 липня східні слов’яни відзначають Івана Купала – найдавніше та найколоритніше свято, яким закінчується літній сонячний цикл календарних дохристиянських свят. Історія свята бере початок у давні, дохристиянські, язичницькі часи. Традиції та прикмети святкування свята Івана Купала досі зберігаються і вшановуються в Україні.

   

        Свято символізує зв’язок людини з природою і перехід до літнього циклу.

      Щоб познайомити користувачів з історією виникнення свята, 

       звичаями, обрядами, прикметами, повір’ями та традиціями

святкування, в бібліотечних закладах громади були

організовані книжкові виставки:

   «З глибини віків прийшло до нас свято» (центральна бібліотека), «Ой, на Івана та на Купала дівчина долю в росах купала» ( бібліотека – філія с.Бондурі), «Ой, на Івана та на Купала» (бібліотеки – філії сіл Бубнівка, Кущинці), «Диво Купальської ночі» (бібліотеки – філії сіл Зятківці, Карбівка), «На Купала – нічка мала, нас на вулиці – Купала» (бібліотека – філія с.Мелешків), «Купальські свята – це легенда» (відділ обслуговування юнацтва ЦБ) та інші.

 1.

     Бібліотечні працівники прагнули передати шану народним традиціям нашим дітям, щоб плекали все українське і вічне, що дійшло до нас з глибини століть, збережене пращурами, з чого черпаємо силу, добро і красу, що допомагає усвідомити, ми – українці, велична давня нація.

     З цією метою бібліотекарі організували майстер – класи «Ой, пустила віночок на биструю воду» у бібліотеці – філії с.Жерденівка, «Заплету віночок, заплету шовковий» у бібліотеці – філії с.Лад.Хутори.

   Народознавча година

«Мала нічко – Купалочко,

здійсни наші бажаннячка»

відбулася в

бібліотеці – філії с. Харпачка.

 

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий