Сумна новина на 86 -му році життя відійшов у інший світ ветеран культурної ниви, самодіяльного композитор, музикант, Дорц Михайло Ізраїлович/

Дорц

     Важка звістка надійшла до гайсинчан 20 серпня. На 86 році життя перестало битись серце відомої в м. Гайсині людини, ветерана культурної ниви, самодіяльного композитора, музиканта, керівника колективів аматорського мистецтва Дорца Михайла Ізраїловича.

    Народився Михайло Ізраїлович в 1936 році у співучій родині, з дитинства брав участь в гуртках художньої самодіяльності, співав у хорі. Життя Михайла Ізраїловича не було легким. В дитячі роки він пережив війну, голодомор, нестатки, але потяг до пісні, мистецтва, музики переміг всі негаразди. Сам оволодів навиками гри на акордеоні, а пізніше в повоєнні роки закінчив Вінницький педагогічний інститут, де отримав професію керівника хорового колективу.

     Своїй професії Михайло Ізраїлович вірний був все життя. Гайсинська сцена пам’ятає прекрасні хорові колективи культпрацівників Гайсинщини, медичного коледжу, Кунківського СБК, Чечелівського СБК, хор ветеранів війни і праці РБК, тріо, ансамблі, сімейний ансамбль сім’ї Дорців, творцем, організатором і художнім керівником яких він був. Його шанували і любили гайсинчани за творчість, великий талант та вміння спілкуватись з людьми.

  Михайло Ізраїлович був вимогливим до себе і до учасників творчих колективів, з якими працював. Своєю кропіткою щоденною працею він добивався надзвичайно гарних результатів. Більше 20 років Михайло Ізраїлович пропрацював зав. клубом Гайсинського медичного коледжу, виховав не одне покоління юних талантів, які роз’їхались по світу та залишили в серці краплину любові до мистецтва.

    Протягом свого творчого життя Михайло Ізраїлович співпрацював з поетами Василем Мантаком, Іриною Косенко, О.Парфьоновим, Володимиром Дверницьким, Тамарою Грамарчук та багатьма іншими, на вірші яких народжувались у композитора гарні пісні.

     У 2005 році була видана перша збірка його пісень на вірші В.Мантака «Місто над Собом». Мелодія пісні «Місто над Собом» з цієї збірки стала позивними Гайсинського радіо. А в 2006 році була випущена ще одна збірка творчого доробку Михайла Дорца, яка мала назву «Краса Поділля». Творчий репертуар Михайла Ізраїловича ввійшов у пісенну спадщину нашого краю та використовується аматорськими колективами в концертних програмах та заходах. 

     За свою творчу діяльність Михайло Дорц був відзначений дипломами, грамотами та медалями, неодноразово був Лауреатом всеукраїнських та обласних конкурсів і фестивалів.

     До останніх днів свого життя Михайло Ізраїлович був закоханий в пісенну творчість, в музичне мистецтво, у світ прекрасного, якому вірно служив все своє життя.

    В понеділок 22 серпня у приміщенні міського Будинку культури відбулося прощання з Михайлом Ізраїловичем Дорцом та траурний мітинг пам’яті митця.

   Ми, працівники культури, завжди будемо пам’ятати Михайла Ізраїловича за ту невичерпну енергію, любов до людей, до рідного міста, в якому народився та прожив все своє життя, за вірність професії, за чесний і самовідданий труд на творчому обрії культури Гайсинщини. Проводжали гайсинчани митця в останню дорогу гучними аплодисментами.

     Вічна пам’ять Вам, Маестро!

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий