«Журавлем небесним на Вкраїну вернусь…».В бібліотеках громади вшанували пам’ять поета Василя Стуса.

Віртуальна виставка «Василь Стус  – син України, велич світова».

       Майже три десятиліття вінничани вшановують його пам’ять – у січневі дні з нагоди дня народження, а на початку вересня – у річницю трагічної загибелі.

     Тепер ім’я Стуса ввійшло в нашу історію як важливий чинник національного пробудження й самоусвідомлення, стало символом духовної незламності й свободи.     На часі – глибоке пізнання власне поетичного доробку цього самобутнього митця, і не лише в українському літературному контексті, а й у загальноєвропейському.

      Василь Стус – наша національна гордість. Твори цього високоталановитого майстра слова, його переклади, листи з неволі, літературознавче дослідження про Павла Тичину «Феномен доби», а також спогади про цю виняткову творчу особистість його сучасників, політв’язнів, правозахисників, – усі ці видання, газетні і журнальні публікації постійно привертають увагу читачів, особливо молоді.

  Світлій пам’яті  українського поета, перекладача, прозаїка, літературознавця, правозахисника, одного із найактивніших представників українського культурного руху шістдесятників, Героя України бібліотеки Гайсинської централізованої бібліотечної системи присвятили низку бібліотечних виставок та переглядів літератури.

   На виставках представлені твори Василя Стуса, література про життя і творчість поета,  статті з періодичних видань  зі спогадами та роздумами українських митців про великого митця. Вони також дають можливість дізнатися нові факти про письменника, відкрити його для себе не лише, як письменника, але як Людину.

       У читальному залі центральної бібліотеки презентовано книжкову виставку – реквієм «Вічність пізнаю, даровану годиною лихою». Виставку переглянули учні 7 -Б класу ЗЗСО І-ІІІ ст.№4 м. Гайсина. Вони познайомились з представленими  виданнями, в яких розповідається  про  життєвий і творчий шлях великого поета.

     На сторінці бібліотеки «Берегиня Гайсинська» у соціальній мережі Фейсбук представлено віртуальну виставку: «Василь Стус  – син України, велич світова».

https://www.facebook.com/ufqcbycmrf/videos/850967906358397

 

1.

1.

 

     

1.

    У сільських філіях також були оформлені виставки та перегляди – «Василь Стус: із забуття в безсмертя» (бібліотека – філія с. Карбівка), «Я – щасливий всупереч всім нещастям і всій біді» (бібліотека – філія с. Мелешків), « Ярій душе, ярій, а не ридай» (бібліотека – філія с. Жерденівка), «Нескорений Василь Стус» (бібліотека-філія с. Кисляк), «В.Стус – постать, що єднає Україну” (бібліотека – філія с. Крутогорб), «І в смерті з рідним краєм поріднюсь» (бібліотека – філія с. Лад.Хутори), виставка – пам’ять “Між нас тобі поете жити” (бібліотека – філія с. Степашки), «Василь Стус – летюча зірка української літератури» (бібліотека – філія с. Харпачка), “Народе мій, до тебе я ще верну” (бібліотека – філія с. Чечелівка), «Василь Стус – життя, як творчість» (бібліотека – філія с. Зятківці), «Сурмлять прощання дальні журавлі» (бібліотека-філія с. Куна).

     Користувачі бібліотек

змогли переконатись

в тому, що Василь Стус –

геніальний поет, який не лише

прожив яскраве, героїчне життя,

а й зумів піднести людину

до рівня її долі та

покликання у слові.

    Звідси підвищений інтерес до його віршів – «образків доби», в котру йому судилося жити. Рідкісна, унікальна неподільність поезії і долі. Поет залишався собі вірним до кінця! Василь Стус був неземною людиною. Він творив свій світ, який зараз цікавий не лише в Україні саме тому, що – універсальний.

     Він жив і загинув, аби український народ мав свободу, незалежність, право на рідну мову, історичну пам’ять, самобутню культуру.

    Це гордість і слава нашого народу. На прикладі життя і діяльності таких людей, як Василь Стус, будуть виховуватися прийдешні покоління.

 

 

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий