Заходи бібліотек Гайсинської ЦБС по вшануванню пам’яті захисників України, що загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

301633065_1221186432053916_238416144976157782_n

    29 серпня в Україні вшановують пам’ять захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

       Цей день відзначається в країні щорічно відповідно до Указу Президента України № 621/2019 від 23.08.2019 задля гідного вшанування пам’яті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, увічнення їх героїзму, зміцнення патріотичного духу в суспільстві.

       Дату 29 серпня було обрано не випадково, оскільки її приурочено воєнним подіям на сході України, коли під час Іловайської операції у 2014 році українська армія зазнала найбільших втрат. Ті трагічні події російсько-української війни розгорталися на сході України, саме на полях соняхів, які вже поспіли. І саме під цими соняхами сотні захисників України в боротьбі з ворогом поклали своє життя на вівтар свободи та незалежності нашої країни. 

З нагоди вшанування пам’яті захисників України     

в бібліотеках  громади  були  організовані бібліотечні  виставки

«За Україну, за волю, за честь!», (центральна бібліотека),

«Пам’ять про героїв вічна» (бібліотека – філія с. Губник),

«Пам’ять про вас – вічна!» (бібліотека – філія с. Мелешків),

«Ми пам’ятаємо Героїв» (бібліотеки – філії сіл Харпачка та Чечелівка).

Тут представлені матеріали і про наших земляків,

які віддали свої життя за свободу рідної України.

     

1.

  В центральній бібліотеці в читальній залі біля виставки були розміщені стенди із портретами воїнів, які віддали свої життя, захищаючи державу.

    «Ми повинні пам’ятати кожного Героя та Героїню, які віддали своє життя за нашу Україну». Так вважають мар’янівчани. Вони пам’ятають всіх Героїв, які загинули за Україну, зокрема і своїх земляків: Олега Максименка, Олександра Загинайло та Ігора Селідбовського. Запалили свічки пам’яті та хвилиною мовчання, з вдячністю від всіх жителів села, вшанували всіх загиблих Героїв України у бібліотеці філії с. Мар`янівка.

       Портрети загиблих односельчан Анатолія Твердоли та Юрія Тарана передставлено на сторінці бібліотеки – філії с. Лад.-Хутори.   В бібліотеках – філіях с. Кисляк і Чечелівка відбулися години пам’яті «Їх подвигу не буде забуття». «Герої не вмирають».

       Відвідали могили загиблих односельчанин Олександра Чаленка, Миколи Бороняка, Віталія Бартоша.

    Вшанували їхню пам’ять хвилиною мовчання та поклали квіти до могил захисників у селах Бубнівці, Рахнах, Чечелівці.

     «Кажуть, герої не вмирають, але я хотів би, дуже хотів би, щоб вони замість бути героями жили. Тут, на землі вони потрібніші ніж на небі.» – писав  Василь Шкляр.

      Пам’ятаємо про всіх, хто віддав своє життя за свободу та незалежність України.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий