В бібліотечних закладах громади відбулися заходи до 81 – роковин трагедії Бабиного Яру.

309380481_3133171156994081_1860056564750024002_n

      29 вересня 2022 року виповнюється 81-ті роковини однієї з найтрагічніших сторінок в історії ХХ століття – початку масових розстрілів мирного населення, вчинених гітлерівцями в урочищі Бабин Яр під час окупації Києва у 1941-1943 роках.

      Трагедія Бабиного Яру є спільною для всіх, хто живе в Україні. Вона немає терміну давності. Ми повинні з гідністю вшанувати пам’ять загиблих, і не дати забути молодому поколінню, скільки крові було пролито на цій землі. Адже, тільки пам’ятаючи історію, можна зрозуміти ціну справжнім цінностям – життю і свободі людини.

      Історія Бабиного Яру – страшна і повчальна. Десятки тисяч жертв – це реальна ціна за людську безвідповідальність і бажання панувати над світом.

1.

29 вересня – День пам’яті жертв Бабиного Яру.

Людство, на хвилину зупинися.

У минуле спомин простели,

Над святою пам’яттю схилися

Тих, що безневинно полягли…

     Нажаль російські окупанти в цьому році обстріляли урочище Бабин Яр. Ці нелюди вбивають жертв Голокосту в другий раз!

      Сьогодні про страшні події свідчать згадки тих, хто зміг вижити. Їхніми розповідями всіяні сторінки книжок. До роковин розстрілів у Бабиному Яру у всіх бібліотеках Гайсинської громади організовано години-пам`яті «Бабин Яр – це наша незагоєна рана» (Бібліотека-філія с. Чечелівка), «У Бабинім Яру палають сотні свіч» (Бібліотека-філія с. Степашки), «Скорботи свічка пам’яті святої» (Бібліотека-філія с.Кисляк), оформлені виставки-пам’ять «Гіркої пам’яті ковток» (Центральна бібліотека), «Гіркої пам’яті ковток» (Бібліотека-філія с. Степашки), «Бабин Яр: біль нашої пам’яті» (Бібліотеки-філії с. Зятківці та Жерденівка), виставка-реквієм «Бабин Яр: історія і долі» ( Відділ юнацтва), перегляди літератури «Трагедія Бабиного Яру» (Бібліотека-філія с. Мелешків).

   1.

 

 У бібліотеці-філії с. Мар`янівка з членами клубу «Джерельце» була проведена історична бесіда «Бабин Яр – пам’ять на тлі історії».

  Трагедія Бабиного Яру залишається й досі темою історичних та наукових досліджень, темою творчості письменників, художників, поетів.

Але не тоді, не зараз – нас не зламати.

Ми – вистоїмо, перемога буде за нами.

 

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий