Відзначення 350-річчя від дня народження Пилипа Орлика в бібліотеках громади.

Книжкова виставка «Пилип Орлик – особистість і доба

      У жовтні 2022 року виповнюється 350 років від дня народження Пилипа Орлика – українського державного, політичного і військового діяча, гетьмана України.

     Народився в с. Косута в шляхетській родині чесько-литовсько-польського походження. Навчався в єзуїтській Віленській академії, 1694 закінчив Київський колегіум. З 1700 по 1706 перебував на посаді старшого військового канцеляриста, а згодом — управляючого справами Генеральної військової канцелярії. З 1707 став генеральним писарем в уряді Івана Мазепи.

    Пилип Орлик підтримував Мазепу в його намаганні створити спілку за участю Польщі та Швеції для унезалежнення України від влади російського царя Петра І. Після поразки шведсько-українських військ у Полтавській битві 1709 і смерті І.Мазепи Орлик був обраний на козацькій раді гетьманом Війська Запорозького. Тоді ж між ним і козацькою старшиною було укладено угоду під назвою “Пакти і Конституції законів, вольностей Війська Запорозького” 1710 року.

        Створення Конституції вважається значною заслугою Пилипа Орлика в історії України, адже нею він порушував питання про відновлення української державності.

         В читальній залі центральної бібліотеки підготовлено книжкову виставку «Пилип Орлик – особистість і доба».

       Книжкова виставка представляє історичний портрет українського політичного діяча першої половини XVIII ст., творця першої української Конституції – гетьмана Пилипа Орлика.

У наукових працях, документах і матеріалах подається історія створення «Конституції», розглянуто історичні події за яких цей документ було написано, висвітлюються головні ідеї, викладені в Конституції 1710-го року та літературних творах Пилипа Орлика.

У відділі юнацтва було представлено виставку-історію «Автор першої Конституції».

       В бібліотеці-філії с. Мар`янівка була проведена бесіда з членами літературного клубу «Джерельце» –  «Гетьман війська запорізького Пилип Орлик». Присутні дізналися більше інформації про життєвий шлях гетьмана Пилипа Орлика.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий