Любити, шанувати і плекати рідну мову – святий обов’язок кожного українця.
Щороку, 9 листопада, Україна відзначає чудове свято – День Української писемності та мови. Це свято було встановлене Указом Президента України в 1997 році і відзначається на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія, першого українського історика, видатного письменника та мислителя, ченця Києво-Печерської лаври.
«Єдиний скарб у тебе – рідна мова.
Заклятий для сусіднього хижацтва.
Вона твого життя міцна основа,
Певніша над усі скарби й багатства»
П.Куліш
Свято спрямоване на підтримку рідної мови, її вивчення та розвитку, популяризації, та водночас демонстрацію її краси й багатства, літературної довершеності.
Бібліотеки громади підготували цикл заходів до Дня української писемності та мови.
До Дня української писемності та мови експонувалися книжкові виставки «Мова – духовне багатство народу» (Центральна бібліотека), «Слова у рідній мові, як квіти калинові» (Бібліотека-філія для дітей м. Гайсин), «Мова барвінкова, мова багата, тепла і рідна, як батьківська хата» (Бібліотека-філія с. Жерденівка), «Збережемо наш скарб – рідну мову» (Відділ юнацтва), «Там, де живе рідна мова, живе український народ» (Бібліотека-філія с. Кіблич) «Прекрасне слово і душа у мові рідній об`єднались» (Бібліотека-філія с. Зятківці), перегляд літератури «Мов джерельна вода, рідна мова моя» (Бібліотека-філія с. Губник), «Мова – найкраща пісня в стоголоссі трав» (Бібліотека-філія с. Гунча).
1/
1
Напередодні Дня української писемності та мови, 8 листопада працівники центральної бібліотеки та бібліотеки-філії для дітей, організували та реалізували мовний вернісаж під назвою «Із слова починається людина, із мови починається мій рід». В якому взяли участь учні 8 класу СЗШ І-ІІІ ст. № 4 м. Гайсин.
1/
На заході звучали вірші видатних українських поетів Тараса Шевченка, Івана Франка, Дмитра Павличка.
Учні приймали участь у конкурсно-мовній вікторині, слухали інструментальні мелодії юної бандуристки Алли Ющенко, учениці Гайсинської музичної школи, під керівництвам Олесі Грабовської по класу бандури, та разгадували загадки про рідне слове, пригадували прислів’я і приказки, висказування про українську мову видатних людей.
Протягом заходу на екрані демонструвалася презентація про історію виникнення письма та мови, слов’янських просвітителів Кирила та Мефодія, вислови про мову та ін…
1/
8-9 листопада в бібліотеці-філії с. Губник проводилися читання віршів про рідну мову під гаслом «Від рідної мови і серце щемить…» для учнів молодшого та середнього віку. Перейнявшись почуттям любові до рідної мови, діти з радістю декламували вірші українською мовою.
1/
З нагоди Дня української писемності та мови в Кисляцькій бібліотеці-філії відбулась мовознавча година «Найдорожче добро в кожного народу – це його мова» та інформаційна година «Українська мова – це наш дух, наша душа, наша пісня» в бібліотеці-філії с. Чечелівка.
1
Для кожного народу мова – це національна ознака, рівень культури, сутність свідомості. Багато є мов. А наша одна — чарівна українська!
Під час війни як ніколи стало
зрозуміло: мова — також наша зброя.
Давньогрецький філософ Сократ
закарбував у віках мудрість:
«Заговори, щоб я тебе побачив».
Саме в розмові людина виявляє
свою приналежність до певної культури.
Друзі, спілкуймось українською, щоб нас почув світ, побачив успіх України, ії духовні та інтелектуальні надбання!
Вчімо українську мову та шануймо її!