День української писемності та мови

314337862_1275363436636215_7526241568532103458_n

      Любити, шанувати і плекати рідну мову – святий обов’язок кожного українця.

  Щороку, 9 листопада, Україна відзначає чудове свято – День Української писемності та мови. Це свято було встановлене Указом Президента України в 1997 році і відзначається на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія, першого українського історика, видатного письменника та мислителя, ченця Києво-Печерської лаври.

«Єдиний скарб у тебе – рідна мова.

Заклятий для сусіднього хижацтва.

Вона твого життя міцна основа,

Певніша над усі скарби й  багатства»

П.Куліш

     Свято спрямоване на підтримку рідної мови, її вивчення та розвитку, популяризації, та водночас демонстрацію її краси й багатства, літературної довершеності.

 Бібліотеки громади підготували цикл заходів до Дня української писемності та мови.

   До Дня української писемності та мови експонувалися книжкові виставки  «Мова – духовне багатство народу» (Центральна бібліотека), «Слова у рідній мові, як квіти калинові» (Бібліотека-філія для дітей м. Гайсин), «Мова барвінкова, мова багата, тепла і рідна, як батьківська хата» (Бібліотека-філія с. Жерденівка), «Збережемо наш скарб – рідну мову» (Відділ юнацтва), «Там, де живе рідна мова, живе український народ» (Бібліотека-філія с. Кіблич) «Прекрасне слово і душа у мові рідній об`єднались» (Бібліотека-філія с. Зятківці), перегляд літератури «Мов джерельна вода, рідна мова моя» (Бібліотека-філія с. Губник), «Мова – найкраща пісня в стоголоссі трав» (Бібліотека-філія с. Гунча).

1/

 1

    Напередодні Дня української писемності та мови, 8 листопада працівники центральної бібліотеки та бібліотеки-філії для дітей, організували та реалізували мовний вернісаж під назвою «Із слова починається людина, із мови починається мій рід». В якому взяли участь учні 8 класу СЗШ І-ІІІ ст. № 4 м. Гайсин.

1/

    На заході звучали вірші видатних українських поетів Тараса Шевченка, Івана Франка, Дмитра Павличка.

    Учні приймали участь у конкурсно-мовній вікторині, слухали інструментальні мелодії юної бандуристки Алли Ющенко, учениці Гайсинської музичної школи, під керівництвам Олесі Грабовської по класу бандури, та разгадували загадки про рідне слове, пригадували прислів’я і приказки,  висказування про українську мову видатних людей.

   Протягом заходу на екрані демонструвалася презентація про історію виникнення письма та мови, слов’янських просвітителів Кирила та Мефодія, вислови про мову та ін…

 1/

      8-9 листопада в бібліотеці-філії с. Губник проводилися читання віршів про рідну мову під гаслом «Від рідної мови і серце щемить…» для учнів молодшого та середнього віку. Перейнявшись почуттям любові до рідної мови, діти з радістю декламували вірші українською мовою. 

1/ 

   З нагоди Дня української писемності та мови в Кисляцькій бібліотеці-філії відбулась мовознавча година «Найдорожче добро в кожного народу – це його мова» та інформаційна година «Українська мова – це наш дух, наша душа, наша пісня» в бібліотеці-філії с. Чечелівка.

1

     Для кожного народу мова – це національна ознака, рівень культури, сутність свідомості. Багато є мов. А наша одна — чарівна українська!

     Під час війни як ніколи стало

зрозуміло: мова — також наша зброя.

   Давньогрецький філософ Сократ

закарбував у віках мудрість:

«Заговори, щоб я тебе побачив».

Саме в розмові людина виявляє

свою приналежність до певної культури.

  

   Друзі, спілкуймось українською, щоб нас почув світ, побачив успіх України, ії духовні та інтелектуальні надбання!

    Вчімо українську мову та шануймо її!

 

 

 

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий