У бібліотеках громади вшанували пам’ять жертв голодоморів в Україні.

316957014_3181371625507367_6044173734585292345_n

    Пам’ять – це нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок написано кривавим і чорним.

     Найтрагічнішою сторінкою історії нашого народу є голодомор 1932-1933 років. Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. І в останні дні листопада весь український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.

    Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.

    Головне у діяльності бібліотек громади по відзначенню 90-ї річниці Голодомору і вшануванню пам’яті його жертв – донести правду сучасникам про цю трагедію.

    Тому до цієї дати працівники бібліотеки організували і провели цикл заходів.

   В залі абонементу центральної бібліотеки розгорнуто книжкову виставку «Українці в пеклі голодоморів», на якій експоновані різноманітні книги, що розповідають про причини та наслідки голодоморів.

   Заслуговують на увагу художні твори українських письменників «Жовтий князь» Василя Барки, «Розколоте небо» Світлани Талан, «Тисячолітній Миколай» Павла Загребельного, «Пора цвітіння терну» М.Олефіренко, «Марія» Уласа Самчука, «Гіпсова лялька» Юрія Бедзика та інші видання.

    Ці книги бентежать душу, наповнюють серця пекучим болем, адже в них показана жахлива картина голодомору, велика трагедія українських родин.

    Також було підготовлено віртуальну виставку «Голодомор: крізь призму пам’яті і болю». На виставці представлені видання, що розкривають трагічні сторінки найжахливішої трагедії в історії України ХХ століття.

 https://www.facebook.com/ufqcbycmrf/videos/507514554769336

  Відділ обслуговування юнацтва представив для своїх користувачів виставку – інсталяцію «Український народ: випробування голодом».

  У сільських бібліотеках-філіях також були експоновані виставки та перегляди літератури – «Схилімо голови в скорботі» (Бібліотека-філія с. Зятківці), «Голод 1932-1933 років» (Бібліотека-філія с. Бубнівка), «Чорна тінь Голодомору» (Бібліотека-філія с. Кисляк), виставка-пам’ять “Над білим янголом скорботи, незламний духу смолоскип” (Бібліотека-філія с. Жерденівка, виставка-реквієм, «Пам’ятаємо про Голодомор» (Бібліотека-філія с. Мар`янівка), виставка-скорбота «Кара без вини» (Бібліотека-філія с. Губник, “Стежини скорботи: голодомор в Україні” (Бібліотека-філія с. Крутогорб), «Безкровна війна 32-33-го» (Бібліотека-філія с. Карбівка).

   На виставках представлена література, яка висвітлює сумні факти тих страшних подій в житті українського народу.

1/

   Бібліотекарем Губницької бібліотеки був підготовлений відео-ролик «Світ мовчав…і загинули мільйони!».

  Разом з працівками культури та односельчанами поклали квіти, колоски до Пам`ятних знаків жертвам Голодомору, запалили свічку пам’яті та вшанували пам’ять померлих хвилиною мовчання.

  Голодомор 1932-1933 років в Україні назавжди залишиться в нашій пам’яті, як одна з найстрашніших сторінок минулого.

Хай кожен з нас запалить свічку пам’яті в знак вшанування невинно замученого голодом українського народу.

Цього року вшанування пам’яті жертв Голодомору проходить під гаслом «Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо».

Ми пам’ятаємо… Ми єднаємось…

Щоб зберегти пам’ять…. Щоб зберегти правду… І перемогти!!!

 

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий