Віртуальна книжкова виставка «І словом, і ділом, і життям своїм мудрець…» до 300-річчя від дня народження григорія Сковороди.

315668809_459994596250353_8570407126569686145_n
    3 грудня виповнюється 300 років з часу народження на нашій землі великого сина українського народу, мислителя, філософа, письменника, педагога Григорія Савича Сковороди.
   Враховуючи важливість постаті Григорія Сковороди, Верховна Рада України прийняла Постанову «Про відзначення 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди».
    Григорій Сковорода залишив нащадкам феноменальну духовно-педагогічну спадщину, яка не втрачає свого унікального пізнавального, етико-виховного,естетичного значення і тепер, у період творення нової української держави, нової освіти.
Він, і через три сотні літ від дня народження, залишається нашим сучасником, чиї мудрі поради допомагають і ще будуть допомагати нашому народу. Прилучитися до його мудрості, світлого поетичного слова справа честі для нас.
    Пам’ять людства стає вічною, коли людина за своє життя змогла створити неперехідні цінності, і хоч минули відтоді століття, начебто покроплені живою водою оживають для нас слова великого пророка: “Царство Боже всередині нас. Щастя в серці, серце в любові, любов же в законі вічного”.
    Спадщині Григорія Сковороди відкриває двері вічність. Бо і тепер ми спрагло припадаємо до джерел його мудрості: читаємо і дивуємось своєчасності ідей, співзвучних нашій епосі, коли Україна намагається знайти своє місце в світі, відтворити національну культуру, самовідданість народу, захищаючи свою незалежність.
  Великий мандрівник України продовжує нескінченні мандри до читачів нових епох і цьому вічному шляху Григорія Сковороди немає кінця, бо кожне його слово звернене до серця та душі людини. Сковорода ніс у народ слово про щастя для всіх і кожного. Ці прагнення разом із закликом до духовного удосконалення людини заповідав нам геніальний поет і філософ. Ось чому віщі слова Григорія Сковороди – поета, філософа, гуманіста, просвітителя ХУІІІ ст., його ідеї потрібні сьогодні. Будуть потрібні завтра і завжди.
  Гайсинська центральна бібліотека пропонуємо переглянути віртуальну книжкову виставку «І словом, і ділом, і життям своїм мудрець…», на якій представлені видання творів великого мислителя, також публікації про життєвий і творчий шлях письменника і педагога.
 
 
 
 
Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий