Віртуальна виставка центральної бібліотеки «Магія зимових свят».

     Кожна нація, кожен народ має свої звичаї, традиції, свята, що виробилися протягом багатьох століть і освячені часом.
    Звичаї, традиції, обряди – це ті неписанізакони, якими керуються в найменших щоденних і найбільш національних справах, у повсякденні та у святкові дні.
        Це ті найміцніші елементи, що об’єднують окремих людей в один народ, в одну націю!
        Нині, як і багато століть тому, народні традиції, звичаї, свята є одним з головних чинників відродження українського народу, його національної свідомості та людської гідності, адже в цих життєдайних джерелах – душа народу.
     Історія свят – це, мабуть, найцікавіша сторінка української культури. Свята бувають різні – релігійні, державні, сімейні. Кожне свято – це радість, щире спілкування, розваги та частування.
       Зимовий цикл свят є найбільш популярним і очікуваним у українців. Ці свята є найбільш таємничими, урочистими і «родинними», вони обіцяють здійснення мрій кожному, хто вірить у чудеса. Особливо цих свят з нетерпінням чекають діти. Вони пов’язані з приємними сюрпризами, надіями на чарівне виконання бажань, вірою, що все загадане здійсниться.
          Початок зимового циклу календарних свят найбільш виразно виступає 4 грудня, коли відзначається одне із двунадесятих свят – Богородичне свято Введення в Храм Пресвятої Богородиці. Вважалося, що Введення відкривало собою зимовий святковий сезон. Після 4 грудня йде низка дуже популярних у народі свят: Катерини, Андрія, Варвари, Сави, Миколи, Ганни і, нарешті, Різдво, Новий рік, Водохрещі.
      Обов’язковим компонентом зимових календарно-обрядових свят є обрядовий стіл, господарська і сімейна магія вшанування предків, передбачення майбутнього, ритуальні обходи і поздоровлення, ряження і маскування, драматичні сценки, розваги.
     А детальніше познайомитися з символами українства, традиціями і звичаями, православними святами ви зможете, використавши видання, представленні на виставці «Магія зимових свят».
Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий