Життя, освячене мистецтвом до 95-річчя від дня народження режисера народного драматичного театру Миколи Пекаря.

Микола Пекар

    18 грудня виповнилось 95 років з дня народження Миколи Григоровича Пекаря. Гайсинчани старшого віку пам’ятають цього завжди усміхненого привітного земляка, адже він стояв біля витоків, ініціював та організував театр районного будинку культури.

   До 95-річчя з дня народження режисера народного драматичного театру Гайсинського районного Будинку культури Пекаря Миколи Григоровича працівники Будинку культури підготували фільм «Життя, освячене мистецтвом», в якому відображений творчий шлях талановитого митця.

 https://www.facebook.com/100074138605848/videos/564440712169812?idorvanity=2754837971475791

   Народився Микола Григорович Пекар 18 грудня 1927 року в м. Гайсині. Закінчив відділ культосвітньої роботи Харківського інституту культури, а пізніше закінчив педагогічний інститут в м.Тирасполі, але все своє життя присвятив культурі.

   З 1947 року по 1952 рік працював на Волині художнім керівником. У грудні переїжджає до Гайсина, де його призначають директором Гайсинського РБК. М.Г. Пекар стояв біля витоків, ініціював та організовував театр районного Будинку культури. Завдяки неординарній талановитості, енергії, високим організаторським здібностям про гайсинських театралів невдовзі знала вся країна. Талановитому колективу у 1959 році було присвоєне звання «народного». А сам М.Г. Пекар став лауреатом Всесоюзного та трьох Всеукраїнських фестивалів.

    Микола Григорович умілий педагог, котрий підготував велику когорту творчої молоді, а ще високопрофесійний режисер, який разом з самодіяльними акторами – ентузіастами за роки існування театру підготував і випустив 120 п’єс, 12080 спектаклів різної тематики, і кожен з них проходив з величезним аншлагом. За роки творчого періоду в театрі Микола Григорович об’єднував велику кількість митців однодумців, які творили і дарували своє мистецтво людям. Серед них були і добре відомі на Гайсинщині лікарі, вчителі, працівники культури, а також робітники і службовці підприємств Гайсина.

  Микола Григорович Пекар ветеран праці, ветеран Другої Світової війни, нагороджений орденом Великої Вітчизняної війни ІІ ступеня, медалями «За взяття Будапешту», «За перемогу над Німеччиною». За багаторічну творчу працю відзначений Почесними грамотами міністерства культури, Великою золотою медаллю.

    Та найбільша і найцінніша нагорода – це любов і шана глядачів, а також пам’ять про цю талановиту людину, яка залишила помітний слід в розвитку культури і народної творчості Гайсинщини.

 

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий