Гайсинська центральна бібліотека започатковує цикл інформаційних буклетів «Нові імена на карті Гайсина».

Вулиця Віталія Бартоша

    Гайсинська центральна бібліотека започатковує цикл інформаційних буклетів «Нові імена на карті Гайсина». Розпочинаємо розповіддю про Віталія Бартоша, захисника України, іменем якого названа колишня вулиця Пролетарська.

     Захищати – було його покликанням. Але на 11-ий день повномасштабної війни Росії проти України, він загинув під час виконання бойового завдання.

     Народився Віталій Бартош 20 серпня 1998 року у селі Рахни, що на Вінниччині. Навчався в ЗОШ с. Рахни. Маючи лише 14 років, вирішив бути військовим, бо змалку любив усіх захищати, а загострене почуття справедливості лише ще більше сприяло вибору майбутнього фаху. Пішов навчатись до Тульчинської загальноосвітньої школи з посиленою військово-фізичною підготовкою. Згодом вступив у Львівську академію, Закінчив в 2019 році Національну академію сухопутних військ ім. П.Сагайдачного. Ще за якийсь час перевівся у 128-му окрему гірсько-штурмову Закарпатську бригаду на посаду командира гірсько-штурмового взводу. Був у зоні АТО та ООС.

    Мама Віталія пані Оксана розповідає, що її син з дитинства звик відповідати за свої вчинки, а колег ніколи не залишав у біді.

    “Закінчивши львівську академію, відразу ж пішов у зону АТО. У неповних 20 років він вивів 120 людей з оточення – згодом за це отримав першу нагороду. Він ніколи нам цього не розповідав, я уривки вже дізнавалась згодом, коли приїжджали його хлопці. Востаннє, 6 березня, вони попали в оточення з Андрієм Літуном. В одну секунду хлопці загинули, потрапили під “гради”, – ділиться мама спогадами.

    Каже, що зранку ще всі вітали з річницею весілля, а ввечері його вже не стало. Якраз 6 березня 2021 року Віталій Бартош одружився. Молода дружина Ангеліна залишилась сама, лише зі спільними мріями про дітей.

    У Віталія Бартоша залишилась 13-літня сестра Анастасія, яку він маленьким просив у батьків.

    “Вона так ним гордиться і так його любить. Він для неї був і братом, і другом, і батька їй заміняв, коли його не було вдома. В 11 років Віталій дуже сильно захотів сестричку. Під ялинкою на Новий рік він виклав сірниками “Я хочу сестричку”. Назвав її Анастасія. Вона виросла в нього на руках. Дуже зараз за ним сумує і водночас гордиться”.

    Мама пригадує, що син любив її тішити несподіванками: “Коли приїхав з АТО перший раз, привіз букет троянд. Підходить і питає, яка мені найгарніша серед усіх? А я кажу: “Та всі гарні – і білі, і рожеві, і червоні”. А він каже: “Мамо, найгарніша серед них – ти”. Був дуже романтиком і освідчення для майбутньої дружини дуже гарне зробив”

    Віталій Бартош похований в рідному селі на Вінниччині. Пані Оксана розповідає, що тіло сина було в ті дні важко забрати й доставити для поховання.

   ”Я так заздрю тим людям, яким кажуть “ваш син пропав безвісти”, бо може вони десь у тюрмах, у полоні. Які ж вони щасливі! В них ще є шанс, що їхні діти живі. Хай би були без рук, без ніг, лише, щоб були живі. Я бачила тіло свого сина. Тіло не холодне, а тепле – це для мами найбільше щастя. Найстрашніше – це бачити портрет на могилі своєї дитини. Це страшне горе. Бажаю всім матерям, які чекають своїх дітей з війни, хай завжди мають надію на краще. Хай живуть цією надією, бо я не живу – я встала рано і померла”.

   Указом Президента України старший лейтенант Віталій Бартош нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно) — за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність Військовій присязі.

   На Гайсинщині шанують Героя, захисника України. На його честь названа одна з вулиці м. Гайсина. По ній будуть проходити молоді нащадки і завжди пам’ятати про мужнього і безстрашного патріота рідної землі. Він назавжди залишиться в пам’яті теперішніх і майбутніх поколінь.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий