В бібліотеках громади відбулися заходи з нагоди 85-ї річниці від дня народження поета Василя Стуса.

Василь Стус

     У цьому році Україна відзначає 85-у річницю від дня народження великого поета, Героя України, лауреата Шевченківської премії, політв’язня Василя Стуса, який віддав життя за свободу і незалежність України, соціальну розкріпаченість людської особистості.

     Василь Стус – один з найбільших українських поетів ХХ століття. В новітній українській поезії його ім’я на чільному місці.

         І не тільки тому, що світлий образ цієї людини – поета трагічної долі – став символом незламності духу людської і національної гідності, закономірним продовженням дорогої і життєво важливої для українського народу традиції народолюбства й вірності патріотичному обов’язку.

    Василь Стус жив і загинув, аби український народ мав те, що Богом дано кожному народові – свободу, незалежність, право на рідну мову, історичну пам’ять, самобутню культуру. Коли всі мовчали, один з небагатьох сміливців Василь Стус розімкнув свої гнівні вуста і підніс голос за права людини і свого народу.

        В читальному залі центральної бібліотеки відбулась літературна година «Йому судилась доля генія». На ній були присутні учні 9-А і 9-Б класів ЗЗСО №4 разом з класними керівниками Галиною Підкоморною та Вікторією Хворостяною. Ведучі заходу Тетяна Шейновська, Юлія Іщук познайомили присутніх з життєвим і творчим шляхом великого патріота.

 

1.

 Учні Діана Горень, Іван Чайка, Каріна Ковальчук, Віка Кулікова, художній керівник МБК Дарія Медвєдєва зачитали вірші Василя Стуса.

1.

Також учасники переглянули слайд – презентацію «Василь Стус: дорога через терни до зірок».

    В центральній бібліотеці також було організовано книжкову виставку «Василь Стус як символ єднання» та бібліотечну виставку «Лицар правди і свободи» у відділі обслуговування юнацтва.   

     

1.

       Тут представлені кращі видання творів великого поета, про вшанування його імені в Україні, насамперед на його рідній батьківщині Гайсинщині.

   Працівники центральної бібліотеки зібрали афоризми Василя Стуса та підготували  віртуальній  слайд – презентацію «Мудрі та влучні слова Василя Стуса», які житимуть вічно.

https://www.facebook.com/ufqcbycmrf/videos/577634123728564

        У сільській бібліотеці-філії с. Мар`янівка відбулися  голосні читання, під час  яких присутні читали поезію поета.

       З нагоди цієї дати у сільських бібліотеках – філіях були організовані  бібліотечні виставки «Василь Стус: дорогами мужності та болю», «Василь Стус – постать, що єднає Україну», «Велетень духу і таланту», «Нескорений борець – Василь Стус», «Василь Стус – Герой України», «Василь Стус – син України, велич світова», «Його твори – поезія совісті», «Василь Стус: життя і творчість», «Василь Стус – наша гордість і слава», «Життя обірване на злеті» та ін…

1.

    Василь Стус – це гордість і слава нашого народу. На прикладі життя і діяльності його будуть ви¬ховуватися прийдешні покоління.

     Він справді «у смерті повернувся до життя». Відродження нації починається з гідності, з усвідомлення свого Я, з пам’яті про людей, які своєю громадською позицією відстоювали і відстоюють перед суспільством свої переконання та ідеї.

    Життя Василя Стуса – це приклад незламності, принциповості і твердої долі. Він ніколи не намагався бути зручним і не боявся відкрито висловлювати свою позицію. Нехай слова поета стануть орієнтиром для українців.

 

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий