Всесвітній день читання вголос у бібліотеках громади.

Всесвітній день читання вголос

      1 лютого проводиться Всесвітній день читання вголос. Цей день, присвячений силі грамотності та тієї радості, яка виникає, коли ми розповідаємо вголос історії в сім’ї,в колі друзів, в колективі серед колег…

      Свято започатковане некомерційною організацією LitWorld і спонсорується Scholastic.

     Читання вголос розвиває швидкість мовлення. Це розширює словниковий запас. Гарне читання вголос потребує часу. Необхідно обговорювати, ділитися почуттями і робити прогнози. Процес покращує розуміння й активне слухання. Читання вголос знижує стрес і робить нас щасливими.

    У Всесвітній день читання вголос, працівники Гайсинської центральної бібліотеки спільно з колегами з відділу книгосховища Гайсинської ЦБС відвідали КУ «Центр надання соціальних послуг» Гайсинської міської ради, де провели зустріч з мешканцями закладу.

   З нагоди Дня читання вголос звучали вірші, оповідання та навіть пісні, широко відомих українських поетів і письменників: Ліни Костенко, Леоніда Глібова, а також місцевих авторів, зокрема, Володимира Дверницького.

   

   У Всесвітній день читання вголос, працівники бібліотеки-філії для дітей м. Гайсин завітали до учнів групи продовженого дня ліцею № 7 м. Гайсин. Зручно розмістившись у гарному приміщені, розпочали цікаву мандрівку «Сторінками українських казок», в рамках бібліотечного проєкту «Зростаймо разом».

   Казка з елементами лялькового театру, яку запропонував бібліотекар дітям для голосних читань називалася «Зайчик хвалько». Школярі познайомилися з казковими істотами добрими і недуже, хитрими та справедливими.

     Діти, слухали цікаву розповідь, а потім всі жваво її обговорювали, розповідали, що їм сподобалось, а що ні. Кожна дитина мала змогу поділитися особистими враженнями від прочитаного.

    В сільських бібліотеках-філіях теж були організовані книжкові виставки, перегляди літератури, проведені читання вголос «Читати – це модно! Книги – це круто», «Читаюче покоління – надія нації»…

 

 

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий