Гайсинська центральна бібліотека продовжує створення інформаційних буклетів із циклу «Нові імена на карті Гайсина».

Буклет "Вулиця імені Михайла Горошка"

    Рішенням 37 сесії Гайсинської міської ради 8 скликання №3 вулицю О.Кошового перейменували на вулицю Михайла Горошка.

    У нього не було високих звань, але й заслуги в мистецтві не раз були відзначені дипломами і грамотами. Серед жителів не лише міста і району, а й області він був знаний як невтомний професіонал і пропагандист музики і співу.

       Народився Михайло Горошко 17 листопада 1948 року в селі Передмірці Лановецького району на Тернопільщині. З дитячих літ проявились здібності до музики, любив пісні. Це уподобання стало його професією.

     Після закінчення середньої школи в 1966 році вчився в Луцькому педучи¬лищі па музичному відділі, потім служба в армії. Свою трудову діяльність розпочав в 1971 році в Гайсинській СШ №3 вчителем музики і співів.

    З 1976 року після закінчення музично-педагогічного факультету Вінницького педінституту Михайло Дмитрович працює в Гайсинській СШ №4 вчителем музики. Тут він вишуковував голоси серед дівчаток і хлопчиків, шикував їх за звучанням, лаштував за потребою. Згодом – хор працівників освіти, який не соромно було показати на мистецьких святах і який мав що показати, здобував визнання й на теренах Вінниччини. А як тріумфально виступав на різних заходах хор меблевої фабрики, куди його запросили аби допоміг організувати цей колектив.

   Його мистецьке життя не обмежується стінами школи. В 1983 році Михайло Дмитрович організовує хоровий колектив районного Будинку культури, який за невеликий період виріс в творчій колектив, і який заслужено носить звання «народного аматорського».

   Багато років М.Д. Горошко працює над подальшим і глибшим вивченням, збором, обробкою та виконанням пісенних творів композиторів класиків, а також пісень сучасних композиторів. Найважливіше і найпочесніше місце в роботі художнього керівника займають українські народні пісні. Не один десяток їх відшукав, обробив, дав друге дихання, подарував слухачам.

     Написав не один десяток варіацій на давно відомих народних пісень. Серед них із записів Гната Танцюри і Явдохи Зуїхи. Він також є автором мелодій багатьох пісень та інших музичних жанрів. Завдяки високій майстерності та кропіткій роботі у 1987 році Михайло Дмитрович вивів хоровий колектив у телетурнір «Сонячні кларнети» у м.Києві. Цього ж року колективу присвоєно звання «народний аматорський», яке хор підтверджував неодноразово.

    За велику кропітку працю Михайло Дмитрович неодноразово нагороджувався грамотами обласного управління культури та районного відділу культури і туризму райдержадміністрації. Ні один масовий захід, який проводиться в районі не обходиться без участі колективів під керівництвом М. Горошка . Хоровий колектив РБК – постійний учасник конкурсів Леонтовича, обласного свята фольклору та ін.

    З жовтня 2001 року Михайло Дмитрович очолив духовий оркестр РБК, в якому теж до цього грав на різних інструментах і який став одним з кращих в області, неодноразово приймав участь в обласних та районних конкурсах та фестивалях. Маестро мав талант, аби підбадьорити члена оркестру, підтримати в прагненні навчитись володіти по справжньому інструментом.

    Духовий оркестр та народний аматорський хоровий колектив завжди були головними атрибутами будь-якого святкового дійства в місті, часто брали участь в обласних та районних конкурсах та фестивалях, визнані одними з кращих в області.

   Помер 4 вересня 2012 року. Знають і цінують в громаді професійного митця, талановитого керівника, самодіяльного композитора, музиканта – Михайла Дмитровича Горошка.

     З метою вшанування пам’яті великого митця на фасаді міського будинку культури відкрито меморіальну дошку. Народному самодіяльному хоровому колективу присвоєно звання Михайла Горошка.

 

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий