Рідна мова – скарб народу. День рідної мови в бібліотеках Гайсинської ЦБС.

День рідної мови. Гайсинська ЦБ

     Міжнародний день рідної мови запроваджено ЮНЕСКО з метою максимального збереження мов всіх народів планети та шанобливого ставлення до них. Уперше його відзначили у 2000 році, й відтоді щорічно святкують 21 лютого.

       Це свято є особливим для усіх нас, адже українська мова є найціннішим багатовіковим надбанням, душею нашого народу та його генетичним кодом.

     Протягом багатьох віків наші предки не лише відстоювали свободу рідної української землі, а й право на існування та визнання українсько їмови. Сьогодні наша велична і милозвучна мова гордо лунає з вустмільйонів людей. Тож головне завдання кожного українця – любити, берегти і збагачувати материнське слово.

    З гідністю і шаною ми маємо усвідомлювати велику вагу рідного слова й особисту відповідальність за нього перед минулим, сьогоденням і майбутнім.

    Напередодні на абонементі Гайсинської центральної бібліотеки було організовано бібліотечну виставку «Читай рідною, читай українською», де представлені матеріали про історію розвитку української мови, цитати, поетичні та прозові твори про рідну мову.

1.

    В читальній залі відбулася літературна година «Дзвенить струмочком рідна мова», присвячена творчості поетів і письменників – земляків, які своєю творчістю прославили рідний край, звеличуючи слово, українську мову. Учасниками заходу були учні 7-А класу ЗЗСО №4 та учитель української мови і літератури Олена Хлевна.

   Коментовану слайд – презентацію «Літературна Гайсинщина» представила для них бібліограф – краєзнавець Валентина Голомовза, учениця Ірина Манченко читала улюблені вірші Володимира Дверницького. Діти переглянули тематичну підбірку книг місцевих авторів, а також підбирали означення до визначення «українська мова»

     Цікавий та пізнавальний інтелектуальний мовний квест «Наша мова – перлина вікової мудрості» підготували для юних читачів працівники відділу обслуговування юнацтва та бібліотеки – філії для дітей м. Гайсин.

  Учасники заходу продемонстрували свою ерудицію, уміння застосовувати знання з рідної мови і літератури, працюючи в нестандартних умовах. 

1.

  Доповненням до заходу стали тематична експозиція

«День рідної мови» з висловами митців

про мелодійність і чарівність рідного слова.

 У сільських філіях бібліотекарі організували бібліотечні виставки

та перегляди літератури «Кращої, ніж рідна мова, не буває»

(бібліотека – філія с. Бондурі),

«Рідна мова моя, поетична, пісенна» (бібліотека – філія с. Кіблич),

«Мова – це серце народу» (бібліотека – філія с. Степашки),

«Мова наша солов’їна» (бібліотека – філія с. Гунча),

«Соловїна, барвінкова, українська рідна мова» (бібліотека – філія с. Кисляк),

«Рідна мова – коріння нації» (бібліотека – філія с. Марянівка),

«Мова – скарбниця духовності народної» (бібліотека – філія с. Рахни),

«Мова – це нива нації» (бібліотека – філія с. Губник).

     Інформаційна година «Мова – духовний скарб нації» відбулася у бібліотеці – філії с. Чечелівка, під час якої користувачі дізналися про головні функції української мови, етапи її розвитку, про утиски і заборони її вживання, про необхідність шанування, популяризації і збереження.

       У бібліотеці – філії с. Жерденівка спільно з Будинком культури провели поетичну алею «Калинова, не випита, не вибрана до дна… Це наша рідна українська мова, немов бандури вічна струна». Учасники заходу читали вірш українського поета Володимира Самійленка «Українська мова» та інші вірші про нашу українську мову.

 1.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий