3 березня – Всесвітній день письменника.

Всесвітній день письменника

      Неможливо уявити собі сучасне життя без літератури. Навіть ті, для кого читання не є улюбленим дозвіллям, стикаються з літературними творами, адже сценарій до фільму, стаття в журналі або газеті – це теж праця письменника.

    Щорічно 3 березня в усіх країнах відзначається Всесвітній день письменника – професійне свято літераторів (World Day of the writer). Повна назва цього свята Всесвітній день миру для письменника.

       Хоч професія письменника з’явилася багато століть назад, майстри слова отримали своє свято лише у 1986 році на засіданні 48 конгресу Міжнародного ПЕН-клубу. Відтоді Всесвітній день письменника відзначають щорічно 3 березня.

    В бібліотеках громади до цього дня були організовані виставка-пропозиція «Український вклад безцінний» (Бібліотека-філія с.Жерденівка), книжкова виставка «Сьогодні в центрі світу – ти письменник» (Бібліотека-філія с. Зятківці) та перегляди літератури «Магія пера» (Відділ юнацтва, бібліотека-філія с. Кисляк), «Твори відомих письменників» (Бібліотека-філія с. Рахни), «Поезія – мелодія душі» (Бібліотека-філія с. Чечелівка).

1.

    З нагоди цього свята працівники бібліотеки – філії для дітей м. Гайсин підготували відео-презентацію «Літературні смаколики від сучасних українських письменників», переглядаючи яку, користувачі на кілька хвилин зануряться в неповторний світ письменницької творчості.

https://www.facebook.com/100015207101587/videos/111689671795770

    Наша Вінниччина має талановитих письменників, творіння яких надихають, вселяють віру у краще та дарують естетичну насолоду. У Вінницькій області з давніх-давен народжувалося багато талантів. Деякі з митців стали класиками літератури. Їхні твори не втрачають свою актуальність і через роки.

     В бібліотецках-філіях сіл Степашки та Губник організовано бібліотечну виставку «Письменники рідного краю» та перегляд літератури «Письменники Вінницького краю», на яких представлені твори наших земляків.

     Ми пишаємося своїми великими земляками-українцями, що народилися у нашому краї.

  Також цього дня до відділу обслуговування центральної бібліотеки завітав поет, композитор Володимир Дверницький. Володимир Васильович подарував свої книги бібліотеці.

 

 

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий