Поезія —це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі. В центральній бібліотеці відбулася творча зустріч поетів Гайсинщини.

Творча зустріч до Дня поезії

       Всесвітній день поезії святкують щорічно 21 березня у багатьох країнах світу. Це свято було встановлено ЮНЕСКО з метою вшанування поетів та просування літературної творчості.

    «Поезія, – говориться в рішенні ЮНЕСКО, – може стати відповіддю на найгостріші і найглибші духовні питання сучасної людини, але для цього необхідно привернути до неї широку суспільну увагу».

    Наша країна багата майстрами високої поезії. На весь світ і різними мовами прозвучали пророчі слова Тараса Шевченка, сильна жіноча поезія Лесі Українки, могутнє слово Івана Франка. Чарівна поезія Ліни Костенко, прониклива лірика Василя Симоненко, Василя Стуса, Бориса Олійника, Павла Тичини вражають своєю романтичною схвильованістю та щедрістю почуттів.

      Величезна скарбниця високого українського поетичного слова поповнюється щодня, щогодини. Відгукуються на актуальні теми сьогодення і поети Вінничини і Гайсинщини.

    В читальному залі Гайсинської центральної бібліотеки відбулась зустріч людей творчого обдарування, поетів-початківців і майстрів пера. Вони пишуть для себе, для своїх близьких, колег, за покликом душі і серця.

    Тут були присутні члени літературного об’єднання «Голубі вітрила» з Гайсинської громади, запрошені члени літературно-мистецького об’єднання «Стожари» м. Ладижин і шанувальники поетичної творчості.

  Насамперед, бібліограф-краєзнавець центральної бібліотеки Валентина Голомовза у слайд-презентації познайомила гостей з видатними поетами Гайсинщини.

   Гості з Тростянеччини, а це Світлана Баламут – директор Тростянецького селищного комунального Центру культури та дозвілля Тростянецької селищної ради, поет – прозаїк, авторка кількох книг, Світлана Кринична – керівник любительського об’єднання ЛЦКД «Прометей» «Сонце в людях», авторка кількох книг, познайомили присутніх з своєю творчістю.

    До них доєднались і гайсинчани, майстри поетичного слова Гайсинського краю, це Дарія Кобзар, Надія Воропаєва, Валентина Вихованчук, Ніна Шевчук, Галина Нарожна, Тетяна Холод та інші.

  Учениці ЗЗСО №4 Ірина Манченко та Оксана Мельничук зачитали вірші, які вийшли переможцями у творчому конкурсі «Кобзар і Україна».

   Звучали також пісні написані самодіяльними композиторами на вірші поетів.

   На закінчення свої вірші і пісню виконав гість з Немирівщини Василь Рибалко. Автори презентували центральній бібліотеці свої книги.

  Ми щиро вдячні всім учасникам свята. Адже ось на таких зустрічах нас зближує поезія, відкритість думок, щирість суджень. І ще чимало такого, що іноді важко й словами виповісти чим переповнена душа.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий