Співає глина музику століть. Традиція орнаментального розпису бубнівської кераміки.

Бубнівська кераміка
«Бубнівка – жива
Бубнівка – чарівна».
         Надбанням громади Гайсинської громади є бубнівська кераміка сіл Бубнівка і Новоселівка. Цей унікальний вид мистецтва існує і безперервно функціонує у соціокультурному середовищі подільського краю.
       Саме тому до Національного реєстру нематеріальної культурної спадщини від нашої області першим занесений елемент «Традиція орнаментального розпису бубнівської кераміки» як унікального явища багатовікового традиційного мистецтва.
     Бубнівська кераміка характеризується різноманіттям виробів гончарів із красою підполив’яного візерунку і дзвінкими переливами барв, дивовижними рослинними орнаментами і жовто-коричневими, білими, блакитними і сірими кольорами.
      Бубнівський розпис має свої техніки та елементи. Вони традиційні, передані у спадок від старих гончарів та дбайливо зберігаються сучасними майстрами. Основними елементами орнаменту бубнівської кераміки були так звані «вилоги», «сосонка», «косиці», «індичий хвіст», «грона винограду», «квіти», «пом’яки», «ягідки», «слинки» і т.д.
      Побачити експозицію бубнівської кераміки можна на обласних, регіональних, Всеукраїнських та Міжнародних виставках, пленерах, а також у музеї-садибі братів Герасименків у с. Новоселівка. А також можна оглянути неповторні вироби та більше дізнатися про майстрів-послідовників герасименківської спадщини у соціальній мережі Фейсбук у групі «Традиція орнаментального розпису бубнівської кераміки».
1.
   Саме відродження бубнівського традиційного гончарства на Вінниччині органічно пов’язане з творчістю талановитої майстрині, учениці славетної «бубнівської пташки» Фросини Іванівни Міщенко, Заслуженого майстра народної творчості України, директора музею гончарного мистецтва( музею-садиби братів Герасименків) Тетяни Іванівни Шпак.
1.
     Світла і вишукана творчість Тетяни Іванівни змушує усіх, хто побачив її твори, завмирати, немов від дотику до святого. Не кожен може відчути і збагнути її творення, іскру Божу, бо так розписувати гончарні вироби здатна лише вона – Жінка! Берегиня! Гончар!
     Орнамент бубнівських гончарів набирає силу в творчості молодої генерації майстрів, що утверджуються, які не дадуть загинути, відійти в небуття прекрасним традиціям бубнівських гончарів, які є яскравим свідченням самобутнього таланту нашого народу.
1.
1.
Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий