До 122-ї річниці від дня народження Гната Трохимовича Танцюри.

До 122-ї річниці від дня народження Гната Танцюри
    Фольклор, етнографія, усна народна творчість, пісня – це ті надзвичайно цінні реліквії, які живуть в культурі українців тисячоліттями.
    І ніхто ніколи не рахувавскільки тих перлин кануло в небуття, адже з роками змінювались традиції, цінності, культурні надбання.
     Творча праця, яку протягом багатьох десятиліть робив вчитель, патріот України, великий митець Гнат Трохимович Танцюра, заслуговує на визнання його як видатного діяча мистецтва, що зберіг для нащадків найцінніший скарб – народну творчість Поділля ХІХ-ХХ століття. Він не просто записував пісні, прислів’я, казки, обряди…
       Гнат Трохимович скрупульозно докопувався до кожного слова, виявляв фальсифікації, повторення, кількість мелодій, варіанти в тексті, записував ноти у кількох варіантах, аби не згубилося все народне від першоджерела.
         В ці прекрасні літні дні червня виповнюється 122 річниця з дня народження Гната Танцюри – нашого земляка, який зробив неоціненний вклад в культуру України. Працівниками міського Будинку культури було підготовлено відео, де відображено фрагмент весільного обряду за книгою Гната Танцюри “Весілля в селі Зятківцях”.
 
         Гайсинчани несуть квіти, вшановуючи його пам’ять, і схиляють голови перед його талантом, перед тією важкою працею у важкі післявоєнні роки, перед тими життєвими випробуваннями, які він здолав, аби подарувати нам сьогодні свої творчі доробки, що ввійдуть в історію, як скарб народного мистецтва.
Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий