З історії культурих надбань Гайсинщини.

З історії культурих надбань Гайсинщини.,

  Степашки – мальовниче, обрамлене лісами та річкою Південний Буг, село на Гайсинщині – давно вже стало улюбленим місцем відпочинку туристів.

   А ще у нього славна історія, з якою пов’язані імена Сави Чалого, славних героїв-козаків гайдамаків, композитора Родіона Скалецького, школи, якій майже 120 років та в якій була організована перша на Гайсинщині второкласова вчительська школа, поета-байкаря М.П.Годованця, Героїв Радянського Союзу І.Т.Жмурка та М.М.Рудика, а ще тисяч спепащан.

         Вони чесно і важко працювали у різні роки для нашої України, воювали в період ІІ Світової війни, відбудовували післявоєнне господарство, здобували трудові перемоги на фермах і в полях, збираючи вагомі врожаї хліба і продовольчої продукції та шанували народні традиції своїх батьків і дідів.

     Культурна спадщина 90-х років минулого століття села над Бугом запам’яталася нам хоровим колективом, дитячим фольклорним колективом, обрядовими дійствами, які організовували тодішній директор сільського Будинку культури Марія Подорожня та художній керівник Микола Подорожній.

    У 1990 році на базі Степаського СБК за підтримки Гайсинського відділу культури (зав. відділом Миколи Леонідовича Ричков), голови колгоспу О.Д.Сорочинського та голови сільської ради В.А.Шестопала відбулося районне «Свято урожаю – 1990», в якому взяли участь сотні односельчан, які допомагали відтворити старовинний народний обряд «Обжинки» з врахуванням усіх місцевих традицій.

        Старожили ділилися досвідом з молоддю про порядок проведення обряду, про стародавні традиції збору врожаю, а молодше покоління співали традиційних обжинкових пісень, вітали голову з гарним врожаєм і, звичайно, святкували, вшановуючи кращих хліборобів, які зібрали добірне зерно в закрома.

     33 роки пройшло з часу створення фільму про свято врожаю в с. Степашки. Вже багато хто з героїв фільму відійшов у вічність, та в пам’яті односельців назавжди залишиться той колорит народного святкування, ті дорогі обличчя людей праці, їх натруджені руки, що вирощували найцінніший скарб на землі – святий хліб.

https://www.facebook.com/100074138605848/videos/813762266891320

     То ж запрошуємо вас переглянути фільм, що був створений кіномитцями з Києва у 1990 році в с. Степашки, під назвою «Пам’ять хліба», який є одним з перлин золотого фонду культурних надбань Гайсинщини.

 

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий