До музею гончарного мистецтва завітали відвідувачі.

Арт-терапевтичний захід для жінок зі статусом ВПО, які проживають у Гайсинській ОТГ.

    09 липня відбувся черговий арт-терапевтичний захід для жінок зі статусом ВПО, які проживають у Гайсинській ОТГ.
    Цього разу завітали до мальовничого с. Новоселівка, що розкинулось на березі річки Сіб, лівої притоки Південного Бугу, та славиться традиціями гончарства.       

1.

      Бубнівська кераміка відома далеко за межами України, адже гончарний промисел існував тут з ХVІІ століття та до наших днів зберіг свій унікальний стиль, своєрідний характер керамічних виробів та самобутні стилістичні особливості орнаментних елементів, що вирізняють бубнівську кераміку серед інших осередків українського гончарства.

1.

        Відвідувачів гостинно зустріла директор музею, заслужений майстер народної творчості Тетяна Шпак, яка багато років займається гончарством та опікується музеєм гончарного мистецтва (музеєм-садибою братів Герасименків).
    Заклад розташований в хаті, де проживали брати Герасименки – українські народні гончарі, які жили та працювали тут на початку XX ст. Удосконалюючи технологічний процес, розширюючи асортимент виробів, збагачуючи їх оздоблення, вони піднесли бубнівську кераміку на новий якісний щабель.
     В травні 2018 року традицію орнаментального розпису бубнівської кераміки було включено до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.
      Учасниці заходу завівши до музею, дізналися про історію розвитку бубнівської кераміки та на власні очі побачили зразки старовинних гончарних виробів – оздоблені геометричним і рослинним орнаментами миски, тарілки, кахлі, глечики, макітри, гладущики, куманці, близнята, окарини, свищики, іграшки («півники», «гусочки», «баранчики», «коники», «баришні») та багато інших цікавих виробів.

https://www.facebook.com/volonterstvo.by.axis/videos/101283533067930

     Тетяна Іванівна провела також майстер-клас з глиноліплення, під час якого учасниці та учасники своїми руками створили свищики – старовинну дитячу іграшку у формі пташки, за допомогою якої утворюють свист та чарівні мелодії.
     Захід проведено в рамках проєкту «Гуманітарна допомога в Україні», який реалізує Громадська організація «ВІСЬ» м. Вінниця за ресурсної підтримки Solidar Suisse.

 

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий