Із циклу “Відкриваємо нові імена”. Середюк Олександр Миколайович.

Із циклу Відкриваємо нові імена. Середюк Олександр Миколайович.
     Гайсинська центральна бібліотека приділяє увагу популяризації видатних постатей Гайсинщини, життя та діяльність яких була маловідома для широкого загалумешканців краю.
         Було зібрано матеріали і підготовлено буклет про уродженця Гайсина Олександра Миколайовича Середюка.
      Олександр Миколайович – відомий в Україні історик і краєзнавець, письменник і публіцист. Засновник та директор Музею історії сільського господарства Волині – скансену і молодіжної громадської організації «Школа козацького гарту».
         Народився 21 жовтня 1950 року в м.Гайсині в українській робітничій сім’ї. Навчався в середній загальноосвітній школі №3. В дитинстві літні канікули проводив на хуторі Кочурів, на берегах мальовничого ставка, що за три кілометри від райцентру. Саме там зародилась відома українська пісня «Розпрягайте, хлопці¸коней…»
       Вже змалечку допитувався: звідки походить прізвище – Середюк?. Із розповідей діді Юхима, учасника Першої світової війни, та батька вивчав правдиву історію України, козацькі звитяги. «Справжнє прізвище наше – Сердюк,- сказав дід одного разу, – в перекладі з турецької мови означає – одчайдух». З дитинства полюбив історію, однак батьки відвозять чотирнадцятирічного юнака до Ладижинського технікуму механізації сільського господарства.  Після його закінчення Олександр працював у колгоспі.
          Військову службу проходив у частинах морської авіації Балтійського та Тихоокеанського флотів.
          Поступив на денне відділення історичного факультету Львівського державного університету імені Івана Франка.
Працював на будовах Тюмені, старшим науковим співробітником Волинського краєзнавчого музею. На запрошення дирекції обласної сільськогосподарської дослідної станції з 1978 року розпочав роботу над створенням музею історії сільського господарства Волині, якому в 1983 році присвоєно почесне найменування «Народний музей».
     Олександр Миколайович займає активну громадську позицію, втілює ідею української державності. Він член Всеукраїнської Асоціації письменників України імені П.Чубинського, член ради старійшин Українського козацтва, член Національної спілки краєзнавців України, Національної спілки журналістів України. Вперше серед музеїв країни 1990 року оформив експозицію «Історія української національної символіки» та видав брошуру «Символіку не вибирають, її успадковують», яку надіслав у Верховну Раду народним депутатам.
   Автор сотні публікацій у періодиці та понад 50 наукових праць, двох десятків книг на історико-краєзнавчу і публіцистичну тематику. За плідну працю став Лауреатом Республіканської премії Національної спілки краєзнавців України імені Героя України Михайла Сікорського.
    Кілька книг Олександр Миколайович презентував центральній бібліотеці. Познайомитись з ними ви можете завітавши до нас.
Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий