Музей фольклору відвідали учні 9-А класу ліцею №7.

Музей фольклору Гната Танцюри

       Відвідувачі познайомились з музейною експозицією, переглянули представлені тут музейні експонати.

  В експозиції музею – найважливіша та найцінніша частина спадку видатного українського фольклориста Гната Танцюри – записані ним численні зразки народної творчості.

      Музей по праву пишається тим, що має унікальну можливість ознайомити відвідувачів як з усіма надрукованими працями Гната Трохимовича, так і з рукописами, котрі ще не надруковані.

     Інша вагома частина експонатів, епістолярна спадщина Гната Танцюри, налічує близько 700 листів: від колишніх учнів, друзів, земляків, вчених-фольклористів.

     Старовинний український посуд, вишиті рушники – подарунки музею різних років. Особливу цінність становлять ікони родини Танцюр та інші речі. З усіма цими предметами і познайомились учні.

    Предмети зібрані в музеї свідчать, що Гнат Трохимович зробив багато для популяризації усної народної творчості, для того, щоб не гинула, не вмирала пісня – душа народу, процвітала Україна.

  Ескурсовод підкреслила, що народна українська пісня, українська мова, народні звичаї і традиції це наш генетичний код, який підкреслює нашу автентичність. Тому їх збереження і популяризація серед підростаючого покоління головне завдання сьогодення.

 

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий