Василь Стус – постать, що єднає Україну. Заходи бібліотек Гайсинської ЦБС до 86-ї річниці від дня народження Василя Стуса.

416123347_1523379028501320_8149579757526359751_n

    06 січня 1938 року– у селі Рахнівка на Вінниччині народився Василь Стус, поет, дисидент, правозахисник. Поет рідкісного таланту, який обрав долю борця. Із 47-ми років життя 13 провів у радянських слідчих ізоляторах, карцерах, камерах-одиночках, мордовських таборах, на Колимі, на каторжній роботі в шахті.

   Його позбавляли побачень з рідними, вилучали вірші, листи й рукописи, знущалися фізично й намагалися знищити морально. «То був чоловік, який говорив і писав за будь-яких обставин ясно, як перед Богом, і платив за це життям», – писав про нього Євген Сверстюк.

    Тому значення Василя Стуса більше, аніж талановитого поета, публіциста, перекладача й літературознавця. Він був і залишається «голосом сумління у світі розхитаних і розмитих понять честі, правди, порядності».

    Василь Стус – поет-шістдесятник, правозахисник, Герой України, борець за нашу незалежність і культуру. Його намагалися зламати, знищити, стерти з людської пам’яті. А він і понині лунає віршами у серцях українців…

     Шанують Василя Стуса на його рідній землі. В бібліотеках громади до річниці від дня народження Василя Стуса організувано книжкові виставки та перегляди літератури – виставку-посвяту «Василь Стус – інтелект могутній і тонкий» (Центральна бібліотека), виставку-портрет «Заборонений…» (Відділ обслуговуваня юнацтва), виставку-пам’ять «Свіча у кам’яній пітьмі…» (бібліотека-філія с. Жерденівка), книжкова виставка «Василь Стус – постать, що єднає Україну» (Бібліотека-філія с. Чечелівка), “Василь Стус. Героїчний, величний і вічний” ( Бібліотека-філія с. Кисляк), “Поет за покликанням і Божою ласкою”, перегляд літератури «І я гукну, і край мене почує» (бібліотека-філія с. Губник), «До віку не буде із мене раба» ((бібліотека-філія с. Рахни).

1.

1.

1.

1.

   Бібліограф-краєзнавцем центральної бібліотеки підготувала віртуальну інформаційну довідку «Лауреати премії імені Василя Стуса».

https://www.facebook.com/ufqcbycmrf/videos/912802596628558?locale=uk_UA

     В бібліотеці-філії с. Мар`янівка була проведена година поезії «Палітра поезії Василя Стуса».

  Василь Стус став символом Українського Опору другої половини ХХ століття, він був одним із тих, хто вів непримиренну боротьбу за українську державність та національну ідею. Навіть в найтяжчі хвилини життя В.Стус твердо вірив, що звернеться до народу своїм словом, що народ його почує. І його поезія залунала в Україні, її почули, в неї вслухаються.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий