Слайд-презентація “Зачарована Поділлям”.

апві
        25 лютого день народження Лесі Українки, відомої української поетеси, збирачки народного фольклору.
      Життя і творчість геніальної поетеси, доньки українськогонароду Лесі Українки, а також її родини, нерозривним, тісним чином пов’язані з Поділлям.
      Ще 17 – річною дівчиною Леся, прямуючи влітку 1888 року потягом на лікування до Одеси, мала змогу милуватися чудовими, неповторними подільськими краєвидами, перед її поетичним зором поставало подільське село, навкруги простеляється подільська земля з чудовим ландшафтом і вразливим контрастом життя. Ця перша поїздка на лікування до Чорного моря з його одвічної стихією знайшла своє нетлінне поетичне вираження в циклі «Подорож до моря» (1888).
    Леся Українка добре знала нашу Вінниччину, використовувала у своїй творчості численні фольклорні мотиви. У її фольклорних записах є чимало пісень, що побутують на Поділлі.
    Окремі мотиви подільського фольклору Леся Українка використала у своїй творчості, зокрема у вірші «Веснянка», написаному невдовзі після поїздки через Поділля, а також у безсмертній «Лісовій пісні» та в інших творах
   Серед друзів і знайомих Л.Українки було також чимало вихідців з Поділля. Серед них – такі імена, як Микола Лосятинський, Данило Заболотний, Михайло Коцюбинський, Марко Вовчок та багато інших.
     Подільські сторінки в житті й творчості славної доньки українського народу – значні і цікаві. Це сторінки великої любові до чудового краю над Бугом та Дністром, до його людей, до його поетичного слова.
  Працівники музею фольклору Гната Танцюри підготували слайд-презентацію “Зачарована Поділлям”. Тож, пропонуємо познайомитись з цією сторінкою творчості великої поетеси і фольклористки.
Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий