Вишиванка – оберіг роду українського.

     Так вже повелось у нашого народу, що вишита сорочка та вишитий рушник супроводжує нас все життя. І в кожному стіжкуматеринськими руками вишиті орнаменти барвистими нитками з символами життя, благополуччя, доброї долі, багатства, любові, достатку.
     З покоління в покоління передавалась майстерність вишивання, і сьогоднішньому поколінню юних українців дісталась справжня скарбниця старовинних строїв, які притаманні тій чи іншій місцевості.
    У нас на Гайсинщині майже в кожній клубній установі розміщені світлиці, в яких зібрані найкращі зразки стародавніх вишиванок сільської громади. Традиційні вишивки Східного Поділля різноманітними техніками прикрашають сорочки, пояси, свитки, які сьогодні є справжніми шедеврами вишивальниць Гайсинщини кількох поколінь.
  Популяризуючи старовинну вишивку – народне мистецтво нашого краю, сьогодні ми відновлюємо і оберігаємо цінності української родини, скарби української ідентичності, мистецтво вишивання, тому надзвичайно стильно сьогодні одягти вишиту сорочку, мати старовинний стрій з бабусиної скрині, навчитись секретів вишивки та самим створювати яскравий і сучасний одяг з українським орнаментом.
Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий