«Шляхами долі моїх земляків»

гн

    Щорічно 28 травня відзначається свято краєзнавців – дослідників історії міст і сіл, районів і громад по всій Україні, популяризаторів історичної і культурної спадщини нашого народу.

       Краєзнавство – явище дуже давнє. Першою українською краєзнавчою працею вважають «Повість минулих літ», а її автора – ченця Києво-Печерського монастиря Нестора – першим краєзнавцем.     На відміну від багатьох інших країн, в Україні краєзнавство набуло особливого поширення, починаючи з 1960 років. Свідченням цьому є 26-томна «Історія міст і сіл» та тисячі видань з історії населених пунктів України, що вийшли друком за років незалежності.

    Адже пізнати рідний край – побачити свій шлях в житті. І хоч би де ми не перебували, куди б не пролягли наші нелегкі життєві дороги, ми завжди, хоча б у думках, повертаємось до рідних місць. Та, щоб по-справжньому любити свій рідний край, його треба добре знати.

    Рідна земля це наша мала батьківщина, де ми вперше почули мамину колискову, пізнали перші радощі й перші сльози, перші перемоги й поразки… Рідною для нас є та земля, де ми народилися. Для нас з вами – це наша рідна Гайсинщина, наш любий Гайсин.

    Тому в центральній бібліотеці з нагоди Всеукраїнського дня краєзнавства організовано виставку «Шляхами долі моїх земляків». На ній представлені книги і публікації про відомих уродженців нашого краю, які внесли значний вклад в розвиток економіки, культури, освіти, медицини, народної творчості.

     Ці книги виховують гідних громадян своєї землі, адже поглиблюють знання з історії власного краю. Орієнтовані на широку аудиторію та особливо цінні для підростаючого покоління, бо вчать цінувати, любити рідні міста, села, селища, які є складовою нашої країни та незримо присутні у генному коді кожного.

 

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий