Поділля споконвіку славилось своєю керамікою. До найвідоміших осередків гончарного мистецтва, безсумнівно, належать села Новоселівка і Бубнівка.
26 червня у місті Вінниця відбувся культурний форум «Культура та креативні індустрії для сталого регіонального розвитку».
Захід організовано Швейцарсько-українським Проєктом UCORD у співпраці з Агенцією регіонального розвитку Вінницької області та за сприяння Вінницької обласної військової адміністрації.
є
Для учасників форуму було організовано виставку елементів нематеріальної культурної спадщини Вінниччини.
є
є
Завітали на форум представники гончарної колиски Поділля – Тетяна Іванівна Шпак – знаменитий гончар, член Національної Спілки майстрів народного мистецтва України, заслужений майстер народної творчості України, директор музею гончарного мистецтва(музею-садиби братів Герасименків) та спеціаліст відділу культури Тамара Франчук.
Ми презентували елемент «Традиція орнаментального розпису бубнівської кераміки», який був першим занесений до Національного реєстру нематеріальної культурної спадщини від Вінницької області, як унікальне явища багатовікового традиційного мистецтва.
є
Тетяна Іванівна вже багато років очолює музей-садибу у Новоселівці, в експозиції якого зібрані роботи новоселівських гончарів кінця ХІХ століття, вироби сучасних бубнівських гончарів, а також учасників Всеукраїнських і обласних семінарів-практикумів з народного гончарства «Бубнівська кераміка».
Миски, тарелі, глечики і куманці Тетяни Шпак вражають своєю неповторністю та оригінальністю. Майстриня дотримується славних традицій бубнівської школи, але водночас виробила свій стиль, що відрізняє її роботи від виробів інших гончарів.
є
є
є
є
На виставці було поєднано традиційний бубнівський розпис від Тетяни Іванівни та сучасне відтворення у послідовників Фросини Міщенко та Тетяни Шпак – майстрів-гончарів Наталії Лавренюк та Василя Рижого.
є
х
є
Їхні роботи представляв керівник Громадської Організації Keram Art Misto, голова циклової комісії декоративно-прикладного мистецтва Тульчинського фахового коледжу культури Роман Грималюк.
Вчителі-професіонали, справжні майстри своєї справи навчають гончарної майстерності та бубнівському розпису своїх студентів.
Орнамент бубнівських гончарів набирає силу в творчості молодої генерації майстрів, що утверджуються, які не дадуть загинути, відійти в небуття прекрасним традиціям бубнівських гончарів, які є яскравим свідченням самобутнього таланту нашого народу.
є
«Бубнівка – жива
Бубнівка – чарівна».