В Новоселівці вшанували пам’ять видатної майстрині-гончарки Фросини Міщенко.

       Сьогодні 07 липня мало б виповнитися 98 років від дня народження видатної майстрині, гончарного мистецтва, членкині Національної спілки майстрів народного мистецтва України з квитком №1, Заслуженого майстра народної творчості України Фросини Іванівни Міщенко.

     Але 28 серпня 2021 року відійшла у вічність Фросина Іванівна – берегиня гончарного мистецтва Поділля, наша сива зозулька.

    Керамічні твори Фросини Міщенко є в садибі-музеї її дядьків. Чимало виробів – глечиків, макітер, полумисків, горняток, гладущиків, куманців, свистульок, баранців та півників – прикрашають оселі односельчан і роздаровані шанувальникам гончарства по всій Україні.

    Фросина Іванівна Міщенко залишивши сотні виробів та цілу плеяду послідовників, які яскравими зірками горять на гончарному небосхилі. Серед них – Тетяна Шпак, Людмила Філінська, Наталія Лавренюк та Василь Рижий, Михайло Діденко, Вікторія Ніколаєва.

    В музеї гончарного мистецтва (музей-садиба братів Герасименків), в експозиції якої також є унікальні керамічні вироби Фросини Міщенко.

   У Новоселівському сільському клубі також є неповторні витвори Фросини Міщенко. До 98- ї річниці від дня народження видатної майстрині в клубі було оформлено виставку-пам’ять.

   Також завітали на могилу, поклали квіти та хвилиною мовчання вшанували пам’ять майстрині гончарного мистецтва Поділля.

є

 

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий