02 серпня – Міжнародний день голокосту ромів.

Міжнародний день голокосту ромів

       Україна разом з усім світом 02 серпня відзначає Міжнародний день голокосту ромів — Калі траш (Чорний жах), як його називають самі роми.

   Саме цього дня у 1944 році за одну добу в таборі Аушвіц-Біркенау загинули до 4 300 ромів. За різними підрахунками, загалом у світі впродовж війни було знищено приблизно 200 тисяч представників цієї національності.

    Коли мова заходить про масові людські жертви під час Другої світової війни, то насамперед на думку спадає знищення євреїв. Натомість про трагедію ромів є невеликий масив інформації і досліджень. Геноцид ромського населення і до сьогодні залишається однією з найменш вивчених сторінок Другої світової.

      За роки Другої світової війни нацисти, здійснюючи расистську політику геноциду, вивезли з окупованих країн і спалили в концтаборах близько 500 тисяч ромів. Велику їх кількість знищили в таборах примусової праці, місцях кочування, в ході каральних операцій.

       Найбільш численних втрат зазнали роми, які проживали у Києві, на території  Криму, Закарпатської, Вінницької, Одеськіої, Сумської, Черкаської та інших областях нашої держави.

      Цю пам’ятну дату обрала Прокламація Міжнародної ради пам’яті геноциду ромів, яка була ухвалена 23 листопада 1996 року лідерами ромських організацій 10 країн Європи і Сполучених Штатів Америки. Відбулось це під час конференції «Геноцид – Пам’ять – Надія», що відбулася в Освенцимі 21-23 листопада 1996 року.

    Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 8 жовтня 2004 року Міжнародний день голокосту ромів в Україні відзначають на державному рівні.

 

 

 

 

 

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий