У Гайсинській громаді вшанували пам`ять Василя Стуса.

ca9d3b1b-374e-4d8e-9076-548d5461f231

      39 років тому, 04 вересня 1985 року, в карцері табору для політв’язнів загинув Василь Стус — український поет, прозаїк, літературознавець, правозахисник, борець за незалежність України.

    Один з найактивніших представників українського культурного руху шістдесятників, Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка та посмертно Герой України.

     Сьогодні, 04 вересня, у с. Рахнівку завітали керівник міста, голова громади Анатолій Гук, начальник відділу культури, молоді та спорту Микола Ричков, аби вшанувати пам’ять нашого земляка, незламного лицаря правди і свободи, видатного поета, перекладача, дисидента, прозаїка…

є

     Разом із працівниками закладів культури та громадкістю села поклали квіти та низько схилили голови біля пам’ятного знаку Василю Стусу.

      Директор музею Василя Стуса Дмитро Омелянчук провів екскурсію та ознайомив усіх присутніх з експонатами музею, які розкривають життєвий та творчий шлях борця за свободу, патріота, вірного сина Батьківщини.

є

є

є

є

є

     У своїх поезіях Василь Стус відтворив добро і справедливість, правду і гуманність. Він не мислив життя без України. Ця безмежна любов проходить через усі його твори. Те зерно, про яке він говорив у віршах, проросло у душах нащадків…У душах тих, хто небайдужий, хто вважає себе українцем.

     Напередодні цієї сумної дати  працівники Гайсинської центральної бібліотеки підготували віртуальну виставку «Незламний борець правди і свободи» та організували в читальній залі виставку – пам`ять «Феномен незнищенності Василя Стуса».

https://www.facebook.com/ufqcbycmrf/videos/863192982621709 

 \

      У бібліотеці – філії для дітей Гайсин організовано бібліотечну виставку – пам`ять «В. Стус: трагічний, величний, вічний». Бібліотечні виставки також були організовані у філіях – «З рідним краєм поріднюсь» (с.Зятківці), «Той, хто не боявся смерті» (с.Кисляк), «Свіча у кам`яній пітьмі» (с.Рахни). На виставках представлені книги поета, публіцистичні та літературознавчі статті з періодичних видань, ілюстрації, цитати.

є

     В читальній залі центральної бібліотеки було проведено поетичну годину « Життя – подвиг», присвячену дню пам’яті, нашого земляка Василя Стуса, який боровся за свої права, українську незалежність, справедливість та право бути українцем на своїй землі.

      На заході були присутні учні 10-Б класу ЗЗСО №4 з учителем української мови та літератури Оксаною Бладикою. А також взяла участь вчителька пенсіонерка Надія Григорівна Вербовенко. Вона згадала деякі факти з біографії поета, та зачитала його вірші.

є

     Ім’я поета на віки стало символом духовної незламності та свободи українського народу, закарбувалось червоним рядком у пантеоні його героїв. Як писав Василь Семенович: “Митець потрібен своєму народові та й усьому світові тільки тоді, коли його творчість зливається з криком нації”.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий