Продовжуємо публікації з циклу «В іменах моя земля…». Історія села Бондурі.

Історія села Бондурі

       Сьогодні ми розповідаємо про історію походження назви села Бондурі. Там, де невеличка річка під назвою «Червона» нижньою своєю течією звивисто пробирається з заходу на схід до річки Сіб, обабіч її берегів розташувалось сучасне село Бондурі.        В центрі села стоїть невисока гранітна скала (площа близько 2 га). Цю скалу річка Червона обмиває дугою на північ. Старі люди кажуть, що чули від своїх предків про те, що на цій скалі колись стояв замок польських панів. З півночі, заходу і з сходу він був недоступний. Вхід в замок був з півдня. Місцевість навколо була лісистою і славилась могутніми дубами.(Останній дуб тих часів буз зрізаний в 1918 році. Поперечник його був до 1,5 м. Лише з одного кряжа-відземка селянин Рибаченко Михтей нарізав стовпів на хату. Хата ця стоїть і досі.

       Тоді села ще не було, але поселення людей існувало. Люди жили на схилах річки Червоної вздовж її середньої і нижньої течії. Вони очищали від лісу ділянки землі для городів і полів. Селяни жили під владою польських панів. Панська земля і селянські клаптики чергувались між собою.

       Пани переміщали людей з місця на інше місце всупереч їх волі. Взагалі пани мали повну владу над людьми. Трохи легше стало жити людям тоді як Богдан Хмельницький з своїми козаками та повсталими селянами розгромило панське гніздо. Це була середина ХУІІ століття.

     З сходу прибули сюди майстрові люди і поселились якраз там, де річка Червона впадає в річку Сіб, на їх правобережному схилі. Ці люди займалися бондарством. Вони робили для панів бочки, діжки, кадки, мірниці, відра, гарці тощо. Село росло в своєму масштабі і згодом закріпило за собою назву БОНДУРІ від слова бондарі.

 

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий