
Афганістан… Промовляючи це слово, болить душа, і крається серце, коли на пам’ять спадають ті страшні події. Це була страшна війна, на якій сини України виконували свій інтернаціональний обов’язок. 15 лютого минає 36 роки з дня виведення радянських військ з Афганістану. Ця війна назавжди залишиться болем у серці нашого народу.
У цей пам’ятний день ветерани Афганської війни вшановують пам’ять загиблих друзів, зустрічаються і згадують війну, яку довелося пережити. Це пам’ять, що не відпускає. Це біль, і смуток, і обірвані життя наших земляків…
д
є
15 лютого до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав у м.Гайсин біля пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам відбувся мітинг-реквієм.
є
У заході взяли участь представники місцевої влади, ветерани, громадськість, молодь, які зібралися, щоб висловити свою повагу і вдячність тим, хто пройшов крізь жахіття бойових дій. Зі словами шани та скорботи до присутніх звернувся голова Гайсинської міської ради Анатолій Ілліч Гук. Він наголосив на важливості збереження історичної пам’яті та підтримки ветеранів, які свого часу виконували військовий обов’язок, не вагаючись і не шкодуючи власного життя.
Також виступив учасник війни в Афганістані Микола Григорович Керанчук, який поділився своїми спогадами про ті непрості часи. Він розповів про бойові будні, втрати та важливість підтримки побратимів, яка допомагала вистояти навіть у найважчих умовах.
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять тих, чиї молоді життя поглинуло пекло афганської війни, хто пізніше помер від ран, залишивши по собі світлі спогади серед побратимів.
З гіркотою у душі й болем у серці присутні поклали живі квіти до підніжжя пам’ятника воїнам-афганцям та до Меморіальної стели на честь воїнів-інтернаціоналістів.
є
є
є
є
Завітали до музею ветеранів війни в Афганістані, який був відкритий 13 лютого 1999 року до 10-ї річниці виведення військ з Афганістану. Музей уже понад два десятиліття зберігає пам’ять про героїзм, випробування та братерство тих, хто пройшов через цю війну.
Музей — це не просто експозиція. Це жива історія, наповнена спогадами, фотографіями, особистими речами, що розповідають про мужність, біль і дружбу, яка загартовувала серця наших воїнів. Кожен експонат тут — це голос минулого, що нагадує про ціну миру та справжній героїзм.
Працівниками музею було підготовлено відео-огляд експозицій музею та проведені екскурсії для відвідувачів.
https://www.facebook.com/100057691869347/videos/pcb.1022960899636963/2944383752396110
Віддаючи данину пам’яті героям афганської війни працівники бібліотек Гайсинської ЦБС оформили книжкові виставки «Афганістан: історія та пам’ять», виставки-спомини «Чужа війна», «Гіркої пам’яті ковток», «Крізь пекло Афганської війни». До уваги відвідувачів бібліотеки представлено книги та періодичні видання про війну в Афганістані, учасників бойових дій – наших земляків, що загинули на Афганській землі.
є
є
є
є
є
Також були проведені години пам’яті у бібліотеках та закладах культури.
є
Працівники культури сіл Степашки, Жерденівка із старостами старостинських округів поклали квіти до меморіальних дошок, які встановлені на приміщеннях шкіл, де навчалися загиблі воїни-інтернаціоналісти та відвідали могили побратимів та хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх загиблих воїнів-інтернаціоналістів.
є
є
Цей день є особливо важливим для всіх, хто пройшов крізь вогонь тієї війни, хто втратив друзів, рідних і побратимів, та для всіх, хто шанує їхню пам’ять.
Ми не маємо права забувати ті трагічні сторінки історії, адже це частина нашої спільної пам’яті. Шана і вдячність всім воїнам, які з честю виконали свій обов’язок. Вічна пам’ять загиблим, честь і слава живим!