“Дозволь мені, мій вечоровий світе…”

DSC_4093

«Дозволь мені, мій вечоровий світе…» Під таким гаслом 4 вересня відбувся мітинг-пам’яті, присвячений 32-річниці від дня смерті нашого земляка, поета, Героя України Василя Семеновича Стуса.

Василь Стус належить до тієї славної плеяди імен, без яких важко уявити собі вершинні досягнення української літератури XX століття. Поет від Бога, котрий ввібрав у себе всі чари подільської природи і гіркоту нашої історії, перекладач і літературознавець, що вільно почувався в океані світового письменства, людина, яка не могла поступитися сумлінням і честю заради шматка хліба і тихого родинного затишку. Він був борцем і патріотом.
У меморіальному заході, який відбувався в стінах НВК: ЗОШ І-ІІ ст.-ДНЗ  ім. В.С.Стуса с. Рахнівка, взяли участь голова районної ради Григорій Боровий, начальник відділу культури і туризму Микола Ричков, голова Чечелівської сільської територіальної громади Анатолій Штельмах, Протиієрей Григорій Юрчик. Делегацію з м. Вінниця очолила Ніна Гнатюк – відома поетеса, Лауреат багатьох премій, Заступник голови Міжнародного Вінницького земляцтва у м. Київ; письменник, літературознавець, професор педагогічного університету Анатолій Подолинний; депутат обласної Ради, поетеса-землячка Жанна Дмитренко, майстриня вишивки – Любов Шаламай; відомий фотохудожник Олександр Гордієвич.
В ході заходу, виступи почесних гостей переплітались із виконанням музичних та поетичних творів Василя Стуса. Кращі колективи Гайсинського району стали справжньою окрасою мітингу.
По закінченню мітингу-пам’яті відбулося покладання квітів до підніжжя пам’ятника видатного земляка.
Хочеться окремо подякувати завідуючому музею В.Стуса Омелянчуку Дмитру Михайловичу за постійне поповнення фонду музею, увічнення пам’яті земляків-рахнівчан, оновлення стендів та пошукову діяльність.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий