Масляна – це проводи зими й очікування тепла, весняного сонця. 18 лютого в центрі нашого міста відбувся районний захід, присвячений святкуванню Масляної. Це свято, прийшло до нас із сивої давнини у спадок від язичницьких часів, але збереглося й прижилося в нашого народу й після прийняття християнства.
На центральній площі міста були розміщенні світлиці сільських територіальних громад, із найрізноманітнішим асортиментом – від вишитої сорочки до випічки. Господині частували млинцями з різними начинками й формами.
Під час заходу гайсинчани та гості міста насолоджувались концертно-розважальною програмою. Своїми запальними виступами аматори мистецтва створювали святковий настрій всім присутнім. Їх жартівливі й веселі пісні глядачі зустрічали бурхливими оплесками, разом з артистами глядачі підспівували і пританцьовували. Також відбулася весела конкурсна програма для дітей та дорослих, розваги, частування млинцями, солодощами та гарячими напоями тощо. Хоча зима і намагалася відстояти свої права, показуючи примхи погоди, це не завадило гайсинчанам повною мірою поринути у колоритне свято. Всі: дорослі і діти поверталися додому з хорошим настроєм.
Родзинкою свято стало спалення опудала зимової богині Морени. Її попіл розвіявся за вітром, а це означає, що зима, уже зовсім скоро здасть свої позиції й поступиться місцем весні.