Інформаційний репортаж «Туберкульоз: міфи і реальність»

IMG_5418

Щорічно 24 березня в усьому світі проводиться День боротьби з туберкульозом. Історія цієї пам’ятної дати бере початок з 1993 року, коли рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я туберкульоз був визнаний глобальною надзвичайною ситуацією. Саме цього дня у 1882-му році в Берліні бактеріолог Роберт Кох оголосив про відкриття цієї страшної хвороби, яка до цих пір загрожує кожному з нас.

У 2018 році він буде проходити під гаслом «Разом ліквідуємо туберкульоз».

Напередодні, відділом юнацтва було організовано тематичну зустріч  з лікарем педіатром-фтизіатром Чайкою Іваном Пилиповичем. На захід  було запрошено учнів 8-х кл. класів СЗШ І-ІІІ ст. №4.

Ведуча заходу зав.відділом юнацтва Лопатюк Надія Василівна розповіла про те, що вирішення проблеми збереження власного здоров’я закладено у самій людині, у знанні та розумінні нею проблем формування, збереження, зміцнення і відновлення його, а також в умінні дотримуватися правил здорового способу життя. Підлітки повинні усвідомлювати, що майбутнє кожного, як і держави в цілому – за здоровими поколіннями, бо фізично і морально здорова людина здатна творити і приносити користь іншим людям.

Шановний гість розповів, що туберкульоз – це небез­печне інфекційне захворю­вання, яке може вражати всі органи, але найчастіше вра­жаються саме легені. Наголосив на тому, як відбувається зара­ження туберкульозом, що
основним джерелом роз­повсюдження туберкульозної інфекції є людина, хвора на відкриту форму туберкульозу. Туберкульозом заража­ються усі люди, але хворіє не кожен. Його розвиткові спри­яють незадовільні умови жит­тя, нераціональне харчування, зниження опірності організму, стреси, застудні захворювання, СНІД, непосильна праця, негігієнічні умови життя, зловживання алкого­лем, наркотиками, паління. Також лікар закликав вести здоровий спосіб життя. вживати здорову їжу, бути позитивно налаштованими. В ході розповіді,в учнів виникло багато запитань, на які Іван Пилипович дав повні і вичерпні відповіді.

На мультимедійній дошці було продемонстровано презентацію «Обережно: туберкульоз!» та відеоролик «Захистись від туберкульозу!»

 

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий