«Козацтво та Покрова Пресвятої Богородиці».

IMG_2999

День Покрови Пресвятої Богородиці – це найдавніше свято яке випадає на 14 жовтня. Воно вважається одним із найбільш шанованих у християнстві та має за собою досить цікаву історію. Напередодні свята в читальному залі центральної бібліотеки відбулося народознавче свято

За легендою, у цей день вороги мали напасти на Константинополь, але у місто прийшла Пресвята Богородиця та вкрила усіх містян покровом свого одягу, захистивши їх від нападників. Навколо міста здійнялась така буря, що вороги навіть не змогли до нього наблизитись. Саме тому у цей день традиційно моляться про захист своєї оселі, своєї родини та рідної землі

На Покрову в Україні відмічають аж чотири свята! Адже 14 жовтня – це День Покрови Пресвятої Богородиці,  День Заснування Української Повстанської армії, День українського козацтва та  День захисника України.

Чому всі ці події святкуються в один день? Чи не правильніше було б розподілити їх на інші дні? Це просто неможливо, адже вони поєднані не лише датою. Те, що чотири свята відзначаються саме у цей день – не випадковість, а сплетіння української історії та традицій, які ми продовжуємо підтримувати й сьогодні –  про це  та багато іншого, розповіли запрошеним на свято учням СЗШ І-ІІІ ст..№4 м. Гайсин, ведучі заходу Надія Лопатюк, Катерина Гончарук та Юлія Данько.

Захід супроводжувався мультимедійною презентацією та короткометражними фільмами «Час згадати нашу славу, брате!» та «День захисника України».

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий