Василь Стус: розплата за талант!

IMG_3921

В ніч з 3 на 4 вересня пішов з життя поет, патріот, подолянин, Герой  України Василь Стус. З метою вшанування пам’яті нашого земляка в читальному залі центральної бібліотеки проведено вечір-спомин «Василь Стус: розплата за талант».

Василь Стус – один з найбільших українських поетів ХХ століття. В новітній українській поезії його ім’я на чільному місці. І не тільки тому, що світлий образ цієї людини – поета трагічної долі – став символом незламності духу людської і національної гідності, закономірним продовженням дорогої і життєво важливої для українського народу традиції народолюбства й вірності патріотичному обов’язку.

                       Ведучі заходу Загребельний Володимир і Данько Юлія підкреслили, що Василь Стус жив і загинув, аби український народ мав те, що Богом дано кожному народові – свободу, незалежність, право на рідну мову, історичну пам’ять, самобутню культуру. Коли  всі мовчали, один з небагатьох сміливців Василь Стус розімкнув свої гнівні вуста і підніс голос за права людини і свого народу. Велика любов до України, до свого народу і абсолютна відданість боротьбі за найвищі ідеали людства звучить в його поезії, яку прочитали Гончарук Катерина, Шейновська Тетяна, Сивак Євгеній, Островська Наталя. Учасники  заходу учні СЗШ І-ІІІ с. №4 м. Гайсина  змогли переглянути мультимедійну презентацію «Постать Василя Стуса над плином часу» і виставку – реквієм «У білій стужі сонце України…».

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий