«Заборонений: історія життя і боротьби Василя Стуса»

IMG_4218

В читальній залі центральної бібліотеки до 82 річниці від дня народження нашого земляка, відомого поета і право захисника Василя Стуса проведено презентацію книги  С.Дзюби і А.Кірсанова «Заборонений: історія життя і боротьби Василя Стуса».

З того часу, як Василь Стус повернувся на рідну землю видано безліч творів, книг про життя і творчість  поета. А в минулому році вийшла  книга Сергія Дзюби і Артемія Кірсанова «Заборонений: Історія життя і боротьби Василя Стуса».  Свою назву книга змінювала тричі. Початкова – «Птах душі», як втрачена збірка Василя Стуса. Наступна – «Стус» – як віддача шани письменнику. І остаточна – «Заборонений», тому що у ній розкривається історія життя не лише Василя, а й всіх тих, хто боровся проти системи Радянського Союзу. Назва “Заборонений” яскраво розкриває ставлення радянської влади до поета. Про важливі віхи життя і творчості Василя Стуса нагадала бібліограф-краєзнавець Валентина Голомовза. Завідуючий  музеєм Василя Стуса с.Рахнівка Дмитро Михайлович Омелянчук у своєму виступів зупинився про вшанування пам’яті Василя Стуса  на його «малій» батьківщині. Людмила Семчук розповіла про історію створення книги «Заборонений».  Читалися уривки з книги і вірші В.Стуса у виконанні Тетяни Сидорчук та Юлії Данько. Учасники заходу – учні СЗШ І-ІІІ ст. м. Гайсина - переглянули трейлер фільму «Заборонений», який вийшов у прокат 5 вересня 2019 року, в день пам’яті Василя Стуса.

 Стус усе життя мріяв перестати бути забороненим на Батьківщині. В проте відмовився бути «дозволеним». Поет волів краще залишитись «забороненим», ніж зрадити свої принципи. Таким він для нас і залишився – принциповим, непохитним, вірним своїй рідній Україні. Тож, шануймо, пам’ятаймо, вшановуймо і вивчаймо Василя Стуса.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий