«Солов’їна Україна у Танцюриних піснях»

Кожну другу суботу червня в селі Зятківці Гайсинського району традиційно проходить обласне свято фольклору ім.Гната Танцюри, присвяченого  річниці від дня народження фольклориста.
Гнат Трохимович Танцюра – український фольклорист, етнограф, краєзнавець, педагог, народився в 1901 році в с.Зятківці Гайсинського району.


Закінчив Вінницький педагогічний інститут, учителював. З юнацьких років захопився збиранням фольклору.
Спадщина Г.Танцюри багата і різноманітна в жанровому плані. Впродовж сорока шести років він записав від стап’ятидесяти інформаторів 5 тис. пісень, 928 казок, легенд, переказів, 1536 прислів’їв, 615 загадок, 800 весільних пісень, 200 записів дитячого фольклору. Гнат Танцюра автор великої і цінної фольклористично-етнографічної праці Весілля в селі Зятківцях. Книга «Весілля видана в 1997 році. Народні традиції, звичаї, фольклор Поділля склали основу творчості Г.Т.Танцюри. Танцюра виріс з народного кореня і жив, не відриваючись від нього. Помер в 1962 році, похований в м.Гайсині.
Свято має вже більш як 30-річну історію. Районне свято було започатковане в 1981 році з нагоди відзначення 80 річчя від дня народження Г.Танцюри, обласне – 1985 році. В 2001 році з нагоди 100-річчя від дня народження фольклориста вперше на Вінниччині проведено Всеукраїнський фестиваль-конкурс автентичних колективів на приз Гната Танцюри, який проводиться раз в 5 років в м.Вінниці і Гайсині.
Обласне свято фольклору ім.Гната Танцюри. проводиться щорічно.

Цьогорічний  фестиваль фольклорного мистецтва носить мелодійну назву «Солов’їна Україна у Танцюриних піснях» приурочений 119 річниці з дня народження нашого земляка та проведений у форматі онлайн.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий