Авторська програма Олега Володарського «СПОВІДЬ».

Микола Ричков, Олег Володарський

Господи, гніву пречистого благаю — не май за зле.

Де не стоятиму — вистою.

Спасибі за те, що мале людське життя,

хоч надією довжу його в віки.

Вірою тугу розвіюю, щоб був я завжди такий,

яким мене мати родила і благословила в світи.

І добре, що не зуміла мене од біди вберегти.

                                                          Василь Стус

               Гайсин чарівний. Добрий. Відкритий. Затишний. Доглянутий. Відчувається, що мешканцям не байдуже до рідного міста і вони ставляться до нього з любов’ю. Але я й уявити собі не міг, наскільки потужна історія цього краю і наскільки яскраве, цікаве та багато-манітне культурне життя Гайсина.

 

Микола Леонідович Ричков, Микола Данилович Бондар

 

Ричков Микола Леонідович, начальник відділу культури, молоді та спорту Гайсинськоі райдержадміністрації, Заслужений працівник культури України

             Зима довго кружляла навколо столиці й врешті-решт показала нам силу стихії, шокувавши мешканців та гостей міста. Споглядаючи зиму за вікном, подумки я повертаюся на охайні вулички затишного містечка Гайсин. Смажелюк, Пясецька, Головань, Менюк, Горошко, Громова (Танцюра), отець Ігор кухта, отець Ярослав Вольвин…

             Культура… Саме від такого усвідомленого і ніжного ставлення до культури, котре склалося тут, я отримав надзвичайне задоволення. Я був у захваті від того, як тут плекають, розвивають та зберігають рідну культуру. Тут співають, танцюють, пишуть, створюють картини з дерева, займаються гончарною справою, створюють музеї… Тут живуть душею. Українською душею. Як же нам усім цього не вистачає! Ми відчуваємо порожнечу в душі, але так і не навчилися напувати душу молитвою та красою.


             Микола Ричков опікується культурою міста. І за розмовою з ним, я зрозумів, що для нього це набагато більше за роботу чи посадові обов’язки. Для нього це служіння Нації і Богу, справа його життя. Гайсин наче велика родина, в якій завжди раді гостям.

                Гостинність господині, котра прихистила пілігримів, праця військових, котрі власними силами організували сквер та музей, турбота та безперервна праця співробітників культури, творча яскравість співаків, майстрів народної творчості і спокійна виваженість священників… Все це — частинки тієї мозаїки, яка створює місту той неймовірний колорит, в який просто неможливо не закохатися.

              Микола Ричков — один зі стовпів місцевого культурного життя. Він не просто вирішує організаційні питання, а достеменно знає все про події, фестивалі, виставки, музеї та життя творчих колективів. Він живе цим.

 

                 Він завжди в центрі всіх значущих подій в житті громади. Ми з ним говорили, а я чув відлуння гомону тієї іншої, маловідомої пересічним українцям країни, котра кличе до нас, до наших сердець з глибини віків. І серце пана Миколи зуміло почути та відчути цей поклик набагато раніше, ніж більшість з нас.

               Посеред «Сповіді» ми раптом побачили щось в очах одне одного, посміхнулися і все ж таки зуміли почути те, про що говорить душа. Він українець. Добрий. Щирий. Закоханий у свою країну та культуру. У цієї великої, потужної людини неймовірно добра та ніжна душа, котра з величезною любов’ю ставиться до кожної сторінки нашої непростої історії.

               Між зйомками програми у нас була можливість прогулятися по будинку культури. Величезна будівля, красива, доглянута, з гарним ремонтом. Відчувається, що тут і ремонт і свою роботу виконують не зразково-показово, «для галочки», а з відповідальністю, теплом та усвідомленістю. Люди, котрих ми зустрічали, посміхалися нам, віталися до нас, постійно кудись поспішали.

І не було серед них облич чиновників, котрим ти набрид і почав дратувати, як тільки постукав до них в кабінет. Живі, небайдужі, заклопотані. Я ніби вдихав ковток свіжого повітря, коли озирався навколо.

Сам Микола Леонідович, коли мова заходить про нього самого, стає вкрай дипломатичним і навіть трохи сором’язливим. Він просто не розумів, як можна говорити про нього самого, коли він має стільки всього розповісти про місцеву культуру. Це було так по-дитячому щиро. Але водночас викликало в мені глибоку повагу. Ось тому мені й припав до душі Гайсин: люди там просто неймовірні, хоча самі того не усвідомлюють.


Культура. Виховання. Повага. Ми стаємо Нацією, коли пам’ятаємо, завдяки чому ми УКРАЇНЦІ. А неймовірне місто Гайсин – чудове нагадування про це. Я вклоняюся герою цієї «Сповіді» за все, що він робить для України з добром, любов’ю і відданістю справжнього українця.

Авторська програма Олега Володарського «СПОВІДЬ»Герой програми  Ричков Микола Леонідович, начальник відділу культури, молоді та спорту Гайсинськоі райдержадміністрації, Заслужений працівник культури України

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий