Співчуваємо, сумуємо, пам’ятаємо!!!

            Відділ культури, молоді та спорту Гайсинської РДА з глибоким сумом сповіщає, що 29 грудня 2020 р. на 71 році життя перестало битися серце Наталії Гнтівни Громової.

Народилась Наталія Гнатівна Громова 3 липня 1949 року в м. Гайсині. Навчалась в середній загальноосвітній школі №4. В 1970 році закінчила філологічний факультет Вінницького державного педагогічного інституту. Викладала українську мову та літературу  в Гайсинській СШ№2, Гайсинському медичному училищі. З 1990 року – директор музею – садиби  Гната Танцюри, а з 1993 року  і до цього часу  була завідучкою музеєм фольклору Гната Танцюри.

Особливу увагу Громова Н.Г. приділяла пошуковій роботі з дослідженням фольклорної, етнографічної, педагогічної діяльності Гната Танцюри та Явдохи Зуїхи.

В своїй роботі майстерно висвітлювала джерела духовності, пропагувала вивчення народознавства, пісенного багатства краю, досліджувала скарбницю усної народної творчості – неоціненну колекцію подільського фольклору. Проводила в музеї змістовні екскурсії, літературно-мистецькі вечори, брала участь в проведенні фольклорного свята з метою відродження та збереження багатовікової спадщини українського фольклору, а також сприяння подальшому вивченню творчої діяльності Гната Танцюри.

Громова Н.Г. була автором  багатьох тематичних стаціонарних та пересувних виставок, відкритих у музеї та поза його межами. Також музей очолюваний нею – активний учасник Всеукраїнських фестивалів-конкурсів автентичних колективів та обласних свят фольклору на приз Гната Танцюри.

У 2007 році Громова Н.Г. при спонсорській допомозі видала книгу Г.Т.Танцюри «Зятківці. Історико-соціологічні нариси».

У 2008 році вийшов у світ путівник «Меморіальний музей-садиба Г.Т.Танцюри», автором і укладачем якого є Наталія Гнатівна.

За сумлінну працю нагороджувалась грамотами управління культури і туризму облдержадміністрації, відділу культури,  молоді та спорту Гайсинської райдержадміністрації.

Н.Г.Громова у своїй роботі продовжувала  наукове подвижництво Гната Танцюри, являючи і зберігаючи нам його неоцінену спадщину, розкриваючи у своїй роботі   все нові грані його таланту.   Продовжуючи працю свого батька, вона також  по краплині збирала  і зберігала  пісенний скарб свого народу, щоб передати у спадок майбутній поколінням.

Від імені всіх працівників культури Гайсинського краю висловлюємо щире співчуття рідним та близьким покійної з приводу непоправної втрати.

Людина живе доти, поки її пам’ятають…  Світла пам’ять про Наталії Гнатівну вічно житиме в наших серцях!!!

Світла Вам пам’ять, Наталія Гнатівна!! Спочивайте з миром!!!

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий